• Головна
  • Яке сьогодні церковне свято: 6 січня 2022 року
10:50, 6 січня 2022 р.

Яке сьогодні церковне свято: 6 січня 2022 року

6 січня

6 січня

За православним церковним календарем 6 січня 2022 року відзначають Різдвяний Святвечір, останній день посту перед Різдвом Спасителя.

За церковним календарем 6 січня відзначають день пам'яті святих Євгенії, Клавдії, Прота, Іакінфа та інших.

04141 розповідає, ким були ці Святі і чому вони згадуються у церковному календарі.

Різдвяний Святвечір

За церковним календарем 6 січня відзначають Різдвяний Святвечір – передсвято, останній день посту перед Різдвом Сина Божого. За православним церковним календарем Різдво Христове святкують 7 січня. Різдвяний піст встановлений у давнину для того, щоб люди молитвою і покаянням очистилися перед святом і зустріли Різдво Спасителя з чистим серцем. Служба вечірня поєднується з літургією та відбувається вранці. Після літургії на середину храму виноситься свічка – перед нею священики співають тропар Різдва, оскільки вона символізують Віфлеємську зірку, яка сповістила світові, що народився Христос.

Священнослужителі вважають, що передсвято, спеціально виділене в церковному календарі, і незвичайна служба допомагає віруючим наблизитися до розуміння того, що сталося в ніч, що йде за Святвечером, дві тисячі років тому.

Святі мученики

За церковним календарем 6 січня поминають мучеників Євгенію, Прота, Іакінфа та мученицю Клавдію, які постраждали за віру у III столітті.

Євгенія народилася в багатій та знатній сім'ї в Римі, але жила в Олександрії, куди її батько імператор Коммод (180-192) відправив намісником Єгипту. Багато знатних юнаків домагалися руки доброї, красивої та освіченої дівчини. Але Євгенія заміж не хотіла. Вона, потай від батьків переодягнувшись у чоловічий одяг, у супроводі двох рабів – Прота та Іакінфа, пішла до чоловічого монастиря. В обителі всі троє прийняли хрещення від єпископа Елія, якому у видінні було відкрито, хто насправді молодий юнак, і він благословив її в образі ченця Євгена.

Якось молода вдова, запалаючи пристрастю до юного ченця, що відкинув її любов, звинуватила його у спробі згвалтування. Уявивши перед правителем Єгипту, тобто своїм батьком, Євгенія змушена була відкрити свою таємницю. Рідні зраділи, знайшовши дочку, яку довго оплакували та прийняли хрещення. За доносом язичників, отця Євгенії усунули з посади правителя, а християни Олександрії обрали його своїм єпископом.

Новий правитель підіслав до святителя вбивць – єпископ помер від ран, нанесених йому під час самотньої молитви. Овдовівши, Клавдія з дочкою поїхала у свій маєток, що знаходився неподалік Риму, де Євгенія продовжила чернече життя. Клавдія, влаштувавши дім, служила вдовам, а дочка багатьох звернула в істинну віру. Через кілька років імператор Галлієн (260-268) знову розпочав переслідування християн – багатьох з них дали притулок Святі Клавдія та Євгенія. За це їх схопили і завдали їм жорстоких тортур. Євгену страчували на свято Різдва Христового. Незабаром після цього стратили і Клавдію, а мучеників Прота та Іакінфа обезголовили. Сталося це у 262 році.

Іменини За церковним календарем 6 січня іменини відзначають Євгенія, Клавдія, Інокентій, Микола та Сергій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#6 січня #6 січня свято #6 січня святий вечір #яке свято 6 січня #свято 6 січня #страви на святий вечір #6 січня пісна вечеря #6 січня рецепти #святий вечір 6 січня #вечеря 6 січня #яка кутя 6 січня 6 січня прикмети прикмети на
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...