• Головна
  • Сантехніка та Електрика в новобудові – нюанси з якими Ви можете зіткнутися
Новини компаній
18:07, 13 січня 2022 р.

Сантехніка та Електрика в новобудові – нюанси з якими Ви можете зіткнутися

Новини компаній

Якщо Ви вже стали власником квартири в новобудові, то на Вас чекає клопіт з її облаштування. Важливий етап ремонту – монтаж електропроводки та сантехніки. Сьогодні допускається, щоби електромонтажні роботи проводили власники квартир. Деякі будівельні компанії, з метою економії, дозволяють власникам самостійно монтувати електропроводку. Важливо знати, як зробити так, щоб розведення електрики у квартирі було виконано якісно та надійно.

Якщо забудовник монтує електропроводку у квартирі сам, то, швидше за все, господарю житла прийдеться її переробляти. Адже всі мають різні вимоги до функціональності, і кожен робить так, як йому зручно. Коли розведення електрики в новобудові вже виконане, Ви можете зіткнутись з деякими нюансами. Отримати допомогу досвідченого електрика можна на сайті https://uslugi-elektrika.kiev.ua/.

Сантехніка та Електрика в новобудові – нюанси з якими Ви можете зіткнутися, фото-1

Проблеми при розведені електрики

Оскільки автоматика дешева, то ніхто не дасть гарантій, що мережа буде захищена на 100%. Кабелі, що прокладаються, не завжди відповідають стандартам якості. Їх січення буде недостатнім, а ізоляційний шар дуже тонким. Може статися таке, що внутрішній ізоляційний шар склеїться із зовнішнім, і під час обробки кабелю вони знімуться разом.

Коли розведення електрики в новобудові виконується прихованим способом, кабель нарощують скручуванням. Ніхто не дасть гарантії, що така проводка, захована у стіні чи підлозі, довго прослужить і не станеться загоряння.

Щоб заощадити кабель, штраби, заховані під штукатуркою, прокладають діагонально. Все це призводить до того, що кабель можна пробити. Наприклад, якщо господар квартири захоче монтувати бра або вбити цвях у цьому місці. Траси електромереж необхідно виконувати прямолінійно, роблячи повороти під 90 градусів. Висота, на якій розміщуються розетки та вимикачі, буде різною. Коли потрапите у свою оселю, візьміть сантиметрову стрічку і переконайтеся в цьому самі.

Всі корективи, внесені в схему електропроводки (якщо змінюються її параметри), належать до перебудови житла. Тому доведеться узгоджувати зміни з відповідними контролюючими органами. Наприклад, дозвіл знадобиться, коли Ви захочете прокласти кабель іншого січення, замінити автомат, встановити новий розподільний електрощиток, підвести ще одну лінію живлення тощо. Якщо Ви зібралися зробити щось із переліченого вище, доведеться подати:

  • заяву про те, що планується перебудова;
  • документ, який підтвердить право використовувати житло;
  • проект перебудови;
  • техпаспорт на об'єкт.

Як правильно розвести електрику у новобудові

Правильне розведення електрики у новобудові має бути зроблене з мідного кабелю, який покритий ізоляційним шаром. Використовувати кабель із алюмінію заборонено. Коли Ви увімкнете відразу кілька потужних електроприладів, він не витримає. Розведення електрики в новобудові має бути зроблено з використанням трижильного кабелю з міді, при цьому одна з жил забезпечує заземлення.

Заземлення необхідно, щоб захистити мешканців новобудови від удару електрострумом. Крім того, якщо є жила заземлення, то підключена у мережу електротехніка не перегорить. Якщо неякісно з'єднати таку жилу, може статись її обрив. Тоді під час пробою фази, наприклад, на холодильник, під сильним напругою опиниться вся електротехніка у Вашій оселі, яка приєднана до мережі.

Розміщувати розетки та вимикачі де заманеться заборонено. Регулюється цей момент вимогами будівельних норм. Так, вимикач повинен бути на відстані не більше 10 см від дверного отвору. На якій висоті встановлювати – вирішувати Вам, тому вибирайте найбільш зручний варіант. Відповідно до вимог, якщо кімната більше 6 квадратних метрів, можна монтувати одну розетку. Однак забороняється підключати електроприлади, що споживають багато електроенергії, за допомогою переносних пристроїв. Тому краще одразу монтувати стільки розеток, щоб вистачило для приєднання всієї електротехніки. Рекомендується зробити більше розеток у кухонній зоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...