Ситуація з COVID в Україні та світі

В Україні стрімко погіршується статистика захворювань на COVID
Другий день поспіль в Україні фіксується значний сплеск хворих на КОВІД. За 25 січня коронавірус підтвердили у 24321 пацієнта, з яких – 2809 дітей. За добу стався 141 летальний випадок. Експерти зазначають, що останній тиждень виявив ріст рівня захворюваності на 101%. Водночас кількість госпіталізацій зросла на 38%, а летальні випадки зменшились на 11%.
Майже кожного дня змінюється картина розподілу областей між карантинними зонами. На 26 січня до «червоної» території відноситься Івано-Франківщина, проте, як повідомила мета, з 27 числа до неї приєднається Рівненщина. Потенційними кандидатами до зони найбільшої епіднебезпеки є Львівська та Чернівецька області. У Тернополі міський оперативний штаб з 26 січня посилив карантинні обмеження, які стосуються:
- роботи закладів харчування після 22-00 (окрім доставлення та роботи на винос);
- масових зібрань, дискотек, розважальних заходів;
- роботи закладів культури з заповненістю залів більш ніж на 2/3.
Аналогічні заходи планують запровадити у Львові. В «помаранчевій» зоні, яка є найбільшою, перебуває 13 областей. До «жовтого» рівня відносяться 10 регіонів. Медики та освітяни стурбовані хвилею захворюваності КОВІДОМ серед дітей та підлітків, тому МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання для учнів з 5 по 11 класи. «Дистанційку» пропонують ввести не менше ніж на 2 тижні, щоб перервати ланцюг інфікування.
Новини коронавірусу у світі
За 25 січня у світі було виявлено 3 369 091 особи, які захворіли на КОВІД. В Германії, Румунії, Польщі зафіксована рекордна кількість випадків хвороби. Проте європейський антирекорд встановила Франція: в країні зареєстрували 501 635 особу, інфіковану коронавірусом. Також у країні надзвичайно зросла кількість госпіталізацій: за останню добу до лікарень потрапили 30 189 пацієнтів.
Проте, попри рекордні показники, ВОЗ вважає, що Європа наближається до завершення пандемії. Експерти розраховують, що після спалаху «Омікрону» через кілька тижнів в європейських країнах утвориться глобальний імунітет. Цьому буде сприяти вакцинація та імунітет після масової хвороби. Одночасно вчені попереджають про непередбачуваність КОВІДУ, та високу швидкість мутації.