• Головна
  • Яке сьогодні християнське свято 31 січня 2022 року
10:05, 31 січня 2022 р.

Яке сьогодні християнське свято 31 січня 2022 року

Яке сьогодні християнське свято 31 січня 2022 року

За православним церковним календарем 31 січня 2022 року відзначають день пам'яті святих Афанасія, Кирила та Маркіана.

04141 розповідає, ким були ці святі і чому вони згадуються у церковному календарі.

Святителі Афанасій та Кирило

За церковним календарем 31 січня поминають святителів Афанасія та Кирила, архієпископів Олександрійських – спільне святкування церква встановила на знак глибокої подяки святим за постійну багаторічну працю у затвердженні догматів православної віри.

Народився Афанасій у доброчесній християнській сім'ї в Олександрії приблизно 297 року. Церковне богослужіння майбутній святитель полюбив з дитинства. Наслідуючи побачене, Афанасій зі своїми однолітками влаштовував гру: "призначав" їх священиками та дияконами, а сам, подібно до єпископа, з усією точністю здійснював церковну службу. Коли діти з язичницьких сімей приєднувалися до хлопчиків, майбутній святий розповідав їм про Спасителя і у разі їхньої згоди хрестив їх на березі моря. Гру хлопчиків одного разу побачив Патріарх Олександрійський Олександр. І через роки рукопоклав Афанасія в сан диякона. Ставши затятим захисником православ'я, він засуджував лжевчення Арія, який заперечував єдиносутність Бога-Отця і Бога-Сина. Після смерті первосвятителя Олександрійської церкви, диякона Афанасія обрали його наступником, а 326-го висвятили в єпископа.

Святитель, очоливши Олександрійську церкву, продовжував ревну боротьбу проти єретиків, які, користуючись підтримкою при дворі, домоглися його засудження. У 336 році Афанасія відправили у вигнання до Тріра. Із заслання він повернувся після смерті імператора Костянтина.

Попри двадцятилітнє переслідування з боку єретиків, святитель Афанасій продовжував невідступно відстоювати чистоту православ'я та викривати єретиків, проти яких написав багато послань та богословських трактатів. Олександрійською церквою Афанасій Великий керував аж до смерті в травні 373 року.

Святитель Кирило – найбільший богослов, народився у знатній християнській сім'ї в Олександрії у другій половині IV століття. Він здобув блискучу освіту. Досконало вивчив світські грецькі науки, у тому числі філософію, але найбільше досяг успіху в пізнанні істин християнської віри та в розумінні Святого Письма.

В юності майбутній святитель надійшов у скит святого Макарія у Нітрійських горах. У диякони його посвятили через шість років, а потім звели до сану архідиякона. Після смерті Патріарха Феофіла 412-го, Кирила обрали першосвятителем Олександрійської церкви. Святитель одразу ж очолив боротьбу з єретиками в Олександрії. Коли вмовляння виявилися безрезультатними, він доклав усіх зусиль, щоб єретиків вигнали з Олександрії.

Святитель Кирило керував Олександрійською церквою 32 роки. Він мирно помер 444 року.

Маркіан Кірський

За церковним календарем 31 січня поминають преподобного Маркіана Кірського, який жив у IV столітті. Преподобний Маркіан провів у пустелі поблизу міста Кіра у постійних молитвах та суворому пості. Побудувавши маленьку келію, він зачинився у ній. Господь висвітлював келію Божественним Світлом, коли ночами преподобний звершував молитовне правило по Псалтирі, тому він ніколи не запалював свічки.

Преподобний, через якийсь час, перебуваючи в затворі, прийняв двох учнів, що оселилися поруч. Антіохійський Патріарх Флавіан та інші єпископи для користі християн просили преподобного залишити своє суворе усамітнення, але він не погоджувався. Проте повчав тих, хто приходив до нього за настановою, не покидаючи своєї келії.

Преподобний, щоб уникнути посмертної слави, перед кончиною заповів своєму учневі Євсевію поховати його таємно, далеко від келії. Святий Маркіан помер 388-го.

Іменини За церковним календарем 31 січня іменини відзначають Ксенія, Марія, Опанас, Олександр, Дмитро, Володимир, Євген, Єфрем, Омелян, Кирило, Іларіон, Максим, Микола, Михайло та Сергій. Матеріал підготовлений на основі відкритих джерел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #31 січня 2022 року
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...