• Головна
  • У Новограді-Волинському зникли ртутні термометри: яка альтернатива з'являється в аптеках
09:58, 4 лютого 2022 р.

У Новограді-Волинському зникли ртутні термометри: яка альтернатива з'являється в аптеках

У Новограді-Волинському зникли ртутні термометри: яка альтернатива з'являється в аптеках

Жителі Новограда-Волинського та району звикли до ртутних термометрів і цьому сприяло низка причин. Вони є найточнішими приладами, що вимірюють температуру тіла. Але ці прилади непомітно зникають з аптек Новограда-Волинського. Замість них пропонують електронні, яким люди не так довіряють, та й коштують вони дорожче.

Про це повідомляє сайт 04141.

У країнах ЄС ртутні термометри купити не можна вже понад десять років. Заборону на них запровадили через те, що ртуть – це надзвичайно небезпечна речовина. Загрозу здоров'ю людини становить не сама сріблясто-біла рідина, а її пари.

Отруйні випари починають виділятися при температурі +18 ° C, і можуть поширитися по квартирі. При вдиханні вони вражають центральну нервову систему, печінку, нирки та головний мозок.

До таких досліджень дійшли вчені, і за їхніми рекомендаціями два роки тому зовсім заборонили виробництво ртутних градусників. Єдине місце, де їх можна знайти – це домашні аптечки деяких громадян, які швидко розкупили їх залишки. Адже не дивлячись ні на що, у нашого народу до цих приладів все ще тримається довіра.

Щоб розібратися в ситуації, ми обійшли деякі аптеки Новограда-Волинського, і опитані співробітники сказали, що зараз у більшості аптек є лише електронні градусники. Але, за словами фармацевтів, незабаром прибуде достатня кількість спиртових градусників, які вважаються гарною альтернативою ртутним.

Спиртовий градусник візуально схожий із традиційним, і працює за тим самим принципом. Тільки в ньому замість ртуті суміш рідких металів: галій, індій і олово. Їхня вартість - 100-200 гривень, і вони точно вимірюють температуру, але трясти його, щоб збити попередній показник, доводиться довше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Ольга
5 лютого 2022 р., 18:40
Что за бред! Сейчас в странах ЕС спокойно можно купить ртутный термометр. Лично покупала в Чехии.
Оголошення
live comments feed...