• Головна
  • Єфремів день - свято 10 лютого: Що не можна робити сьогодні
09:01, 10 лютого 2022 р.

Єфремів день - свято 10 лютого: Що не можна робити сьогодні

Єфремів день

Єфремів день

За православним церковним календарем 10 лютого 2022 року відзначають день пам'яті святого Єфрема.

04141 розповідає, ким був цей святий і чому він згадуються у церковному календарі.

Преподобний Єфрем Сирин вважається захисником цвіркунів. Тому на Єфрема не можна вбивати у будинку ніяких комах: ні клопів, ні тарганів, ні цвіркунів, ні павуків – домовик образиться. Єфрем Сирин був проповідником і богословом. Одержавши священний сан, Єфрем успішно проповідував, а також писав церковні повчання, котрі читались при богослужіннях.

10 лютого в народному календарі слов’ян – Єфремів день, ще відомий як День домовика. Також, цей день ще називали "Єфрем Вітродуй" та "Єфрем – Цвіркунів заступник". За народними уявленнями, жоден будинок не може стояти без домовика – «господаря» житла. Вважається, що домовик недолюблює скандалів, неохайних і сварливих людей.

За церковним календарем 10 лютого поминають преподобного Єфрема Сирина – великого церковного письменника та вчителя християнського життя IV століття. Народився майбутній святий у бідній християнській сім'ї у місті Низибії (Месопотамія) на початку IV століття (рік його народження точно невідомий). Дар красномовства Єфрему було передбачено ще дитинстві. Батькам хлопчика наснився віщий сон, ніби з його вуст виросла виноградна лоза і наповнила солодкими та невичерпними гронами все небо.

Батьки виховали Єфрема в благочесті, однак з дитинства хлопчик був запальним і дратівливим, часто сварився і чинив необдумані, навіть дурні вчинки доти, доки Господь не напоумив його. Якось, несправедливо звинувативши його в крадіжці овець, посадили до в'язниці. Там Єфрем почув уві сні голос, що закликав його до покаяння. А через якийсь час, юнака виправдавши, випустили на волю. 

Вийшовши в гори, Єфрем став пустельником і під духовним керівництвом святого Якова, згодом святителя Низибійського, вчився смиренності та покірності Промислу Божому, що дає силу покірно переносити різні спокуси. Святитель Яків, який високо цінував достоїнства свого учня, якому Господь дав дар учительства, доручав преподобному Єфрему читати проповіді та навчати дітей.

Слухаючи його проповіді та читаючи його праці, люди вчилися покаянню, благочестю та вірі. Говорили, що благодать випливала з уст його подібно до солодкої ріки, що наповнювала душі його слухачів то страхом Господнім, то розчуленням, а язичники, слухаючи проповідь преподобного, зверталися до християнства.

Преподобний Єфрем наприкінці свого життя вирушив до Єгипту, щоб побачити подвиги великих пустельників і поспілкуватися з ними. На зворотному шляху він відвідав святителя Василія Великого в Кесарії Каппадокійській і був висвячений ним у сан диякона, в якому преподобний залишався до кінця життя. Кінець життя святий хотів провести в Едесській пустелі на самоті, але Господь закликав його в Едесу, де лютував голод. Проповідь преподобного Єфрема спонукала багатих допомогти бідним, а на приношення віруючих святий збудував будинок для хворих та жебраків. Потім він пішов у печеру під Едесою, де залишався до кінця життя. Єфрем Сирин дожив до глибокої старості. Він помер приблизно 373 року.

Святий Єфрем залишив по собі численні писемні твори, у тому числі церковні молитви та піснеспіви, які збагатили церковне богослужіння. 

Що не можна робити 10 лютого

  1. У жодному разі не можна сьогодні вбивати павуків, цвіркунів та інших комах. Святий Єфремій вважається покровителем комах і може розгніватись.
  2. Сваритися і сваритися цього дня - до біди.
  3. Не можна гладити та годувати незнайомих тварин.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#10 лютого #10 лютого свято #Єфремів день #що не можна робити
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...