• Головна
  • Бійці 30-ки навчалися тактичної медицини та евакуації поранених за допомогою армійської авіації
22:30, 12 лютого 2022 р.

Бійці 30-ки навчалися тактичної медицини та евакуації поранених за допомогою армійської авіації

Бійці 30-ки навчалися тактичної медицини та евакуації поранених за допомогою армійської авіації

В окремій механізованій бригаді ім. князя Костянтина Острозького провели заняття з тактичної медицини та евакуації поранених за допомогою армійської авіації.

До навчань залучали начальників медичних пунктів підрозділів бригади, бойових медиків та особовий склад медичої роти. Заняття розпочалась з теоретичної частини, а саме - особовий склад був проінформований як обрати посадкову ділянку, правила передачі пораненого від евакуаційного екіпажу на борт гвинтокрила, доводилось питання взаємодії з пілотами по засобах зв’язку евакуаційного екіпажу вертольоту.

Надалі медики відпрацьовували повний об’єм надання медичної допомоги під вогнем противника, порядок сортування поранених, вивантаження із санітарних машин та їх завантаження у вертоліт для евакуації. Також тренувались працювати з різноманітним медичним обладнанням.

Мета даного заняття це - автономна робота медичних підрозділів в разі потреби виклику на себе аеромедичної евакуації поранених.

Забезпечення поранених своєчасним проведенням лікувально-профілактичних заходів та подальшу їх евакуацію.

За словами начальника медичної служби Олександра, кожний бойовий медик підрозділу повинен мати чіткі знання, навички та вміння проводити евакуацію пораненого за допомогою армійської авіації. Знати яким чином викликати на себе аеромедичну евакуацію, як активізувати саму евакуацію пораненого, вимоги до підготовки майданчиків, як правильно позначати «свій» та «чужий» і в якому порядку проводиться передача.

 Досвід 2014-2016 рр. показав, що для порятунку життя пораненого воїна, армійська авіація є одним із своєчасних способів доправлення воїнів до лікувальних закладів. Неодноразово армійська евакуація надавала допомогу в плані евакуації наших поранених в н.п Степанівка, Світлодарська дуга, Волноваський напрямок тощо.

Здебільшого медики бригади надають першу медичну допомогу та евакуюють пораненого з поля бою до лікувального закладу. Надалі аеромедичну евакуацію пораненого проводять військово-мобільні госпіталі та клінічні центри. Але якщо їхнє місце розташування знаходиться надто далеко, ця функція покладена на медиків бригади.

Тому ми кожного року відпрацьовуємо такі заняття, кожний медик повинен володіти необхідними навичками. Саме завдяки злагодженій роботі й чіткому дотриманню принципів медичного сортування, швидкій та правильній евакуації абсолютно більшості воїнів вдається зберегти життя, - говорить начальник медичної служби Олександр.

Медична евакуація - це вчасне те ефективне переміщення з наданням допомоги під час транспортування. Тож тренуванням особового складу медичної служби під час евакуації санітарним транспортом приділяють особливу увагу, адже час – це життя воїна. Наші медики вкотре підтвердили хороший рівень підготовки як у питаннях надання медичної допомоги, так і взаємодії з екіпажем санітарного гвинтокрила.

30 ОМБр

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...