• Головна
  • День Симеона та Анни: Чого категорично не можна робити 16 лютого
08:37, 16 лютого 2022 р.

День Симеона та Анни: Чого категорично не можна робити 16 лютого

День Симеона та Анни: Чого категорично не можна робити 16 лютого

За православним церковним календарем 16 лютого 2022 року відзначають день пам'яті святих Симеона та Анни.

04141 розповідає, ким були ці святі і чому вони згадуються у церковному календарі. 

За церковним календарем 16 лютого поминають праведного Симеона, названого Церквою Богоприємцем, та Анну пророчицю, чиї образи нерозривно пов'язані зі святом Стрітення Господнього.

За християнською традицією наступного дня після великого свята згадують прославляючи тих осіб, які послужили для здійснення такої важливої ​​попередньої події.

Старець Симеон, за євангелією від Луки, був праведною і благочестивою людиною – йому було відкрито, що у світ незабаром прийде Спаситель.  В

Багато років тому Симеон разом з іншими вченими чоловіками перекладав з єврейської на грецьку Біблію. Коли праведник перекладав книгу пророка Ісаї, дійшовши до слів, де йшлося про народження Спасителя від Діви, він засумнівався і хотів виправити слово "Діва" на "Дружина". Ангел, явившись Симеону в цей момент, заборонив йому змінювати слово, а також передбачив, що в істинності пророцтва він переконається особисто. В очікуванні Спасителя праведник провів багато десятиліть – йому виповнилося 300 років (за іншими джерелами 360 років). Дух Святий привів праведного Симеона до Єрусалимського храму в день, коли Діва Марія та Йосип принесли Богонемовля для проведення обряду посвячення Богу.

У Немовляті старець дізнався про довгоочікуваного Спасителя і, взявши його на руки, сказав: "Нині відпускаєш раба Твого, Владико…".

Господь дарував Симеону благодать відпускати ув'язнених, тому святому моляться за ув'язнених.

Пророчиця Анна – дочка Фануїла, походила з коліна Асірова. Одружившись, вона овдовіла через сім років. Після смерті чоловіка благочестива Анна вела строге життя при храмі – постом та молитвою служила Богові день і ніч. 

Праведній Анні було 84 роки, коли вона удостоїлася побачити немовля Ісуса в Єрусалимському храмі, коли святі батьки принесли Його для посвячення Богові як первістка за законом Мойсеєвим. Анна чула пророчі слова, сказані святим Симеоном Діві Марії, і разом з ним славила Бога і говорила всім, що на світ з'явився Месія.

У день Симеона та Ганни категорично забороняється лаятися та поганословити. Не варто навіть збільшувати голос на близьких. Інакше домашній дух розгнівається на чвари і почне шкодити людям.

Не варто тим часом підбирати цінності на вулиці або приймати від незнайомих людей подарунки. Вважається, що з ними можна принести лиха та нещастя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День Симеона та Анни #чого категорично не можна робити #16 лютого
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...