• Головна
  • 17 лютого 2022 року: Яке сьогодні церковне свято і що не можна робити
08:24, 17 лютого 2022 р.

17 лютого 2022 року: Яке сьогодні церковне свято і що не можна робити

Церква Новоград-Волинський

Церква Новоград-Волинський

За православним церковним календарем 17 лютого 2022 року відзначають день пам'яті святих Ісидора, Аврамія, Миколи, Кирила та інших.

04141 розповідає, ким були ці святі і чому вони згадуються у церковному календарі.

Ісідор Пелусіотський

За церковним календарем 17 лютого згадують преподобного Ісидора Пелусіотського – отця та вчителя Церкви, який жив у IV-V століттях – родича Олександрійського архієпископа Феофіла та його наступника святителя Кирила. Майбутній святий народився в знатній сім'ї в Олександрії, отримав чудову освіту і міг легко досягти високого становища у суспільстві. Але прагнучи з юності до Божественної мудрості, Ісидор, залишивши батьківський дім, прийняв постриг в обителі, що на Пелусіотській горі в Нижньому Єгипті.

Незабаром на прохання братії, яка ставилася до нього з глибокою повагою, він прийняв священний сан і був обраний настоятелем. Своїм прикладом і настановами він заохочував братію до благочестя, зберігання безмовності, убогості в їжі та допомоги бідним.

За порадою до преподобного Ісидора зверталися різні люди – миряни, ченці, єпископи, патріархи та імператор Феодосій. У листах преподобний безстрашно викривав неправду, вказував на недоліки, роз'яснював мудро Святе Письмо і православні догмати, а також прославляв святість і чесноти, навчав подвижництва та благочестя.

З ініціативи преподобного у 431 році відбувся ІІІ Вселенський Собор у місті Ефесі, де засудили лжевчення, а також затвердили догмат про дві природи в Боголюдині Господа Ісуса Христа та про шанування Марії істинною Богородицею. Преподобний помер у глибокій старості приблизно 436 року.

Єпископ Арвільський

За церковним календарем 17 лютого поминають священномученика Аврамія, єпископа Арвільського, який постраждав під час переслідування християн за царя Сапора II в Персії. Святий, який відмовився вклонитися сонцю, зазнав жорстоких тортур. Під час катування святий молився, повторюючи слова Спасителя, які вимовив Ісус, розп'ятий на хресті: "Господи, вибач їм, бо не знають, що творять!" Священномученика обезголовили у селі Фелман. Сталося це приблизно 344-347 року.

Ігумен Студійський

За церковним календарем 17 лютого поминають преподобного Миколу сповідника, ігумена Студійського, який жив у ІХ столітті. Народився майбутній святий у християнській сім'ї у селищі Кедонії на острові Крит.

Батьки відправили Миколу в 10 років до дядька до Константинополя – блаженного Феофана, ченця Студійської обителі. Настоятель Студійського монастиря призначив хлопчика у монастирське училище, після закінчення якого 16-річного Миколу постригли у ченці, а за кілька років посвятили у священний сан.

Преподобний Миколай, під час переслідування шанувальників святих ікон, при імператорі Льві Вірменині (813-820), розділив долю преподобного Феодора Студіта - над ними знущалися, неодноразово кидали у в'язницю і всіляко катували. Попри це вони продовжували ретельно поширювати православ'я серед християн.

Вшанування святих ікон було відновлено, з царювання блаженної цариці Феодори , яка керувала державою під час малоліття свого сина Михайла. Настав час відносного спокою, і преподобний Миколай повернувся до Студійської обителі, де його обрали настоятелем. 

Незабаром царицю відсторонили від управління, і до влади прийшов дядько царя - Варда, котрий заплямував себе відкритим співжиттям з дружиною свого сина. Святіший Патріарх Ігнатій марно намагався приборкати безбожного Варду. Позбавивши престолу, Патріарха відправили на заслання. Преподобний Микола залишив Константинополь, не бажаючи бути свідком торжествуючого беззаконня, і провів у поневіряннях сім років. Потім його як бранця замкнули у Студійському монастирі, де він провів два роки до смерті царів Михайла (855-867) та Варди. Святого звільнили після сходження на престол імператора Василя I Македонянина (867-886) і він знову очолив обитель за наказом царя. Преподобний за своє благочестиве життя отримав від Господа дар зцілення. Помер святий 868-го.

Кирило Новоєзерський

За церковним календарем 17 лютого поминають преподобного Кирила Новоєзерського.

Народився майбутній святий у сім'ї благочестивих батьків у Галичі. З дитинства Кирило любив усамітнення і виявляв інтерес до духовної літератури та до церковних служб. Згодом він потай покинув свій будинок і прийняв постриг в обителі святого Корнілія. Батьки, які вважали сина померлим, дізнавшись про це, наслідували його приклад - батько прийняв постриг, а мати прийняла чернечий чин перед смертю. Після смерті отця, преподобний роздав майно бідним, а сам вирушив на пошуки відокремленого місця. Вдень мандрував, а ночі проводив у молитві та співі псалмів. Так минуло 20 років. Якось преподобний провів у молитвах три дні на паперті храму Тихвінського Богородицького монастиря і задрімав. Уві сні йому явилася Пресвята Богородиця і направила до острова на Новому озері, де святому належить закласти монастир. Влаштувавшись на острові, преподобний звів дві келії, одну для себе, а іншу – для майбутньої братії. Потім збудував дві церкви – одну присвятив Воскресінню Христову, а другу – Богоматері Одигітрії, після чого був посвячений ігуменам. Будівлі для монастирських служб преподобний Кирило зводив сам. Він також рубав ліс, орав землю та вирощував овочі. Облаштовуючи монастир, він багато трудився і переніс чимало випробувань та труднощів. Там він служив тривалий час і старанно молився до Господа. Він мирно помер у 1532 році. Чудеса та зцілення, якими преподобний прославився ще за життя, тривали і після його смерті.

Що не можна робити 17 лютого

  1. Стригтися сьогодні – до проблем із грошима.
  2. Не можна їсти жирну їжу, інакше шлунок заболить.
  3. Сваритися і сперечатися зі своєю половинкою не можна, інакше розлучитеся.
  4. Заборонено їхати далеко від дому.

Іменини

За церковним календарем 17 лютого іменини відзначають Анна, Катерина, Олександр, Аркадій, Олексій, Андрій, Борис, Василь, Георгій, Дмитро, Іван, Йосип, Кирило, Михайло, Мефодій, Микола, Петро, ​​Серафим, Сидор, Сергій, Феоктист, Федір та Юрій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#17 лютого 2022 року #свято #що не можна робити
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...