• Головна
  • Яке сьогодні церковне свято: 18 лютого 2022 року
08:38, 18 лютого 2022 р.

Яке сьогодні церковне свято: 18 лютого 2022 року

Яке сьогодні церковне свято: 18 лютого 2022 року

За православним церковним календарем 18 лютого 2022 року відзначають день пам'яті святих Агафії, Феодулії, Макарія, Євагрія, Еладія та інших.

04141 розповідає, ким були ці святі і чому вони згадуються у церковному календарі.

Агафія

За церковним календарем 18 лютого згадують мученицю Агафію, яка постраждала за віру під час правління імператора Декія (249-251). Народилася майбутня свята у іменитій та багатій сім'ї у місті Палермо (колишня назва Панорм) у Сицилії.

Під час переслідування християн містоправитель Катани, почувши про багатство та красу Агафії, наказав схопити її та доставити на суд. У Катані діву помістили в будинку багатої жінки, яка мала п'ятьох дочок, які намагалися спокусити святу вбраннями, розвагами та частуваннями, переконуючи її вклонитися язичницьким богам. Коли переконати дівчину не вдалося, її піддали жорстоким тортурам. Але первоапостол Петро зцілив рани Агафії у в'язниці. Коли Агафію знову піддали тортурам, у місті почався землетрус, під час якого земля, що розверзлася, поглинула багатьох язичників. Перелякані мешканці зажадали від градоначальника припинити тортури. Побоюючись народного обурення, дівчину відправили до в'язниці, де вона померла. Сталося це у 251 році.

Святі мученики

За церковним календарем 18 лютого поминають мученицю Феодулію та мучеників Еладія, Макарія та Євагрія, які постраждали під час правління Діоклітіана (284-305) та Максиміана (305-311). Жила майбутня свята у місті Аназарві. Під час переслідування християн Феодулію схопили та привели на суд правителя міста. За відмову вклонитися язичницьким ідолам діву піддали жорстоким тортурам, але з милості Божої мучениця болю не відчувала. Свята молитвою розсипала на порох статую язичницького Бога Адріана. Правитель, побачивши це, злякався і слізно просив мученицю відновити ідола з праху, обіцяючи прийняти християнство, проте обіцянки не виконав.

Більше того, він піддав мученицю ще більш витонченим тортурам. Під час мук, наглядач за в'язнями Елладій, підійшов до правителя і попросив віддати йому дівчину, обіцяючи змусити її вклонитися богам. Еладій перевершив попередніх катів за жорстокістю, але щоразу Господь зцілював рани мучениці. Вражений мучитель увірував у Христа і прийняв мученицьку смерть. Йому відтяли голову, а тіло кинули в море. Безліч язичників, у тому числі почесні громадяни Макарій і Євагрій, увірували побачивши чудеса, що відбувалися при тортурах мучениці. Їх спалили разом із Феодулією в розпеченій печі. Сталося це приблизно 304-го.

За церковним календарем 18 лютого іменини відзначають Агафія, Олександра, Антон, Василіса, Михайло, Макар та Феодосій.

Матеріал підготовлений на основі відкритих джерел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Яке сьогодні церковне свято #18 лютого
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...