• Головна
  • 21 лютого: Свято Захарія Серповидця, що не можна робити в цей день
08:46, 21 лютого 2022 р.

21 лютого: Свято Захарія Серповидця, що не можна робити в цей день

21 лютого: Свято Захарія Серповидця, що не можна робити в цей день

За церковним календарем 21 лютого згадують Захарія Серповидця – старозавітного пророка, передостаннього у ряді 12 малих пророків, автора книги, названої його ім'ям – "Захарія пророка книга".

Майбутній пророк – син Варахії, походив із священичого роду Левія. До пророчого служіння Захарія був покликаний з юнацького віку. Захарія разом із пророком Аггеєм надихав первосвященика Ісуса та князя Зоровавеля прискорити будівництво єрусалимського храму, припинине за розпорядженням сина перського царя Кіра – Камбіза.

Багато пророцтв про Спасителя містяться саме в книзі пророка Захарії, в тому числі про Його пришестя, вхід Господній до Єрусалиму на молодому ослі, про останні дні земного життя Ісуса, про переказ за 30 срібняків, про розсіяння апостолів з Гефсиманського саду, прорив ребра Спас а також сонячне затемнення під час Його хресних страждань.

За переказами, пророк, доживши до глибокої старості, помер близько 520 року до нашої ери. Його поховали поруч із знаменитим сподвижником - пророком Аггеєм, неподалік Єрусалима. "Серповидцем" Захарія назвали за одне з його одкровень, у якому пророк побачив сувій, що летить по повітрю, вигнутий на зразок загрозливого серпа.

Традиції та обряди

Релігійною традицією в цей день є спільна молитва людей до Бога про гарний врожай. Проводяться церковні служби. Серп освячують святою водою. Літні люди також називають цей день “Захарій”, “День Захарія”, “іменини серпа”. Вважається, що люди, які одружуються в цей день, проживуть добре і щасливе подружнє життя. Люди намагаються уникати хірургічних операцій на свято (крім особливих випадків), взагалі не відвідувати лікувальні установи. Народне повір’я говорить, що результат медичної допомоги в цей день буде хороший. Селяни вірили, що необхідно в ніч перед святом Захарія показати серп місяцю. Це принесе хороший урожай.

Що заборонено робити на Захарія

  • Пломбувати зуби та проводити хірургічні операції. Таке лікування не піде на користь.
  • Заздрити комусь, інакше наврочіть людину, а пристріт згодом до вас повернеться.
  • Довго дивитися в дзеркало - можете викликати лихо.
  • Планувати важливі справи – особливо якщо вони пов'язані з грошима.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#21 лютого #Свято Захарія Серповидця #що не можна робити в цей день
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...