• Головна
  • Роман - воїн 30-ї бригади: з позивним "Кіно": На фронті він постійно з камерою
13:06, 3 травня 2022 р.

Роман - воїн 30-ї бригади: з позивним "Кіно": На фронті він постійно з камерою

Роман - воїн 30-ї бригади: з позивним "Кіно": На фронті він постійно з камерою

В цивільному житті ми досить часто стикаємося з терміном «кіно». Для нас це не лише галузь культури, а й позивний творчого бійця. Не дивуємося такому позивному адже на фронті він постійно з камерою.

Чоловік понад 30 років у кіно, за цей час був на різних посадах. Очима Романа більшість з нас вже бачила пекло війни ще до повномасштабного вторгнення, через такі відомі стрічки як: «Своя війна», «Зошит війни», «Той, що пройшов крізь вогонь», тощо.

До мобілізації в 30 ОМБр Роман був кулеметником батальйону «Київська Русь». — В 2015 році бої охопили майже всю лінію фронту. Батальйон у якому я служив «увійшов» до Дебальцево.

Там я одразу почав фільмувати події що відбувалися. Дебальцево знімав активно. У мене там фотоапарат загинув, - зітхає чоловік, - «виходячи» звідти побратими поспіхом забирали статутне майно, а мої власні речі, такі як ноутбук та диски пам’яті з цінними відео та фото, були нікому не потрібні - повідомив боєць. Я виніс лише одну флешку та зброю з собою. Коли було жорстко на Дебальцівському - як би не було смішно, я боявся лише одного: проявити страх. Згодом мені стало за це соромно. Адже з моменту коли боєць починає проявляти страх ми бійця втрачаємо. Я ліз в будь який заміс, головне щоб не було часу боятися, саме це допомогло нам вивести майже 300 бійців з Дебальцево: роту 30-ки, нацгвардії, тощо. Не важливо який підрозділ вони представляли. Головне, що це бойова одиниця, яка може відстояти незалежність держави». Під час виходу з Дебальцево «Кіно» втратив жорсткий диск з архівами війни та хроніками бойових дій які знімав від першого дня перебування там.

Про що дуже жалкує, адже як він сказав «світ має знати правду». 50-річний чоловік отримав поранення біля Дебальцево:

- За те, після контузії у мене всі болячки пропали. Маю їх аж 3, але в госпіталі лежав з ларингітом, -сміється військовий. В 2015 році відбулася велика кількість подій які чоловік встиг зафільмувати. Каже, що хоче показувати людей які воюють, без цензури. Все так як воно і є. Має у планах зробити ще один фільм над яким зараз плідно працює. «Зошит війни" - це фільм який ми згадували раніше про російсько-українську війну, уже мав вийти на широкі екрани.

Стрічка до прокату була готова, однак Держкіно та Мінкульт не видали авторам необхідне прокатне посвідчення аргументуючи тим, що на заваді стає закон про мову. Бо більшість героїв стрічки спілкуються російською. Але фільм можна переглянути на інтернет-ресурсах. Вдома на військового чекає дружина та діти. Старшого сина, Роман ще в 2016 році привів до війська. Наразі син виконує бойове завдання поблизу міста Ізюм. - Коли була активна фаза в Ізюмі я не мав з ним зв’яку понад два тижні. Але все добре. Коли дізнався, що син має поранення і лежить в госпіталі я зрадів. Зрадів, що живий. Знаєте, я маю улюблене місце в нашому Криму. Це - Микитська розколина. Одразу туди поїду з сином після нашої перемоги. Я займався альпінізмом у мирному житті. Це моє хобі, а там цілих 250 метрів над рівнем моря, ділиться мріями чоловік. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...