Новини компаній
17:45, 14 червня

Слони та алкоголь

Новини компаній

Пристрасть деяких слонів до алкоголю відома давно. В Африці ці товстошкірі харчуються плодами дерев різних видів пальм, особливо плодами дума. Дозрілі плоди мають тенденцію до швидкого бродіння, деякі з них ще прикріплені до дерева. Слони харчуються плодами, що забродили, впали на землю, потім трясуться і б'ють по дереву хоботом і тілом, щоб і інші плоди падали.

Слони та алкоголь, фото-1

Як п'ють слони у природі

У процесі ферментації фруктів утворюється етиловий спирт у концентрації до 7%, і цей процес триває, коли фрукти перебувають у травній системі тварини, що призводить до виробництва та абсорбції додаткових кількостей алкоголю. Виходить, що слони отримують приблизно такі ж порції алкоголю, як і ми при вживанні вина.

Якщо слони перебувають у групі, змагання змушує їх з'їсти більше фруктів за найкоротший період. Слони напиваються, і це, мабуть, далеко не випадкове явище. Дорослі самці можуть відокремлюватися від стада і долати за один день відстань понад 30 км, що відокремлює їх від місця зростання тих дерев, місцезнаходження яких їм добре відомо.

П'яні слони стають дуже збудженими, здригаються від незвичайних звуків або різких рухів інших тварин або людей. Вони легко лякаються і захисна реакція робить їх агресивними. Стадо п'яних слонів вважається серйозною небезпекою для людини.

Слони в Індії напиваються дуріаном

Індійських слонів Бенгалії та Індонезії також залучають ферментовані плоди, що падають на землю, зокрема великі плоди дуріана. Слони, що об'їлися плодами дуріана, хитаються і падають на землю у летаргійному стані.

Слони не шукають алкогольного сп'яніння тільки від ферментованих фруктів, але скрізь, де вони відчувають запах алкоголю, вони швидко прямують до джерела, що випромінює цей тип запаху.

У 1974 році в Західній Бенгалії стадо зі 150 слонів увірвалося до підпільної лабораторії, де вироблялися віскі та інші напої, і випило велику кількість дистильованого солоду. В результаті пияцтва вони почали бігати по околицях, затоптали та вбили п'ятьох людей. Ще дюжину було поранено, зруйновано сім цегляних будинків та близько двадцяти хатин.

Слони та вино: цікаві факти

Про пристрасть індійського слона до алкоголю відомо давно. Еліано, який писав у третьому столітті нашої ери, повідомив про використання слонів-алкоголіків на війні: «Слон, який перебуває у стаді та був приручений, п'є воду. Натомість слон, що бере участь у військових діях, п'є вино. Однак не виноградне вино, а те, що індіанці роблять із рису чи тростини».

Дамбо, головний герой вигаданого слона, що літає, з однойменного мультфільму Уолта Діснея, знятого в 1941 році, вживає вино і в результаті бачить у хмарах танцюючих рожевих слонів. Ця сучасна тема, включена до розповіді для дітей, також походить від знання, що ці величезні товстошкірі тварини напиваються у природі.

Слони та алкоголь, фото-2

В онлайн-магазині Vintage немає рожевих та індійських слонів, зате є відмінний вибір алкогольних напоїв із безкоштовною доставкою у будь-який регіон України, якщо сума замовлення перевищує 500 грн. З 3000 найменувань асортименту буде нескладно скласти потрібну карту для будь-якої вечірки, особливо якщо прислухатися до порад та рекомендацій сомельє, який про кожен напій знає все і навіть більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...