• Головна
  • Скільки доведеться заплатити за оренду квартири у різних областях України
16:03, 3 серпня

Скільки доведеться заплатити за оренду квартири у різних областях України

Скільки доведеться заплатити за оренду квартири у різних областях України

Рекордсменами за рівнем інтересу до оренди помешкання є Закарпатська, Тернопільська та Полтавська області. Вартість оренди за умови перерахунку у долари нижча, аніж до початку повномасштабного вторгнення практично на всій території України, разом із тим, у Полтавській та Кіровоградській областях, які продовжують розміщувати біженців зі сходу,  вона зросла на 307% та на 83% відповідно. 

Більш детально про ситуацію на ринку оренду розповів Finance.ua з посиланням на аналітичний матеріал порталу ЛУН.

Ринок оренди житла в Україні

Так, високий рівень інтересу до оренди помешкань в областях, які територіально розташовуються на відстані від бойових дій, підтримується завдяки внутрішнім переселенцям. Рекордсменами є зокрема Закарпатська, де рівень зростання оренди у порівнянні з осінню 2021 року вимірюється у +455%, Полтавська - у +364% та Тернопільська - у +334%. Туристичний сезон на півдні не виправдав надій, тож у Одесі інтерес до оренди житла знизився на 80%, у Миколаївській області - аж на 91% у порівнянні із осінню минулого року. 

Вартість оренди житла

Якщо до початку повномасштабної війни вартість оренди житла в Україні формувалася у гривні, то наразі орендодавці все частіше пояснюють ситуацію із підвищенням цін змінами у курсі валют. Так, у результаті зміни офіційного курсу валют із 29.5грн/$ до 36.6, вартість оренди саме у доларах у порівнянні із цінами осені 2021 року, відчутно знизилася у Київській (—33%), Житомирській (—26%), Тернопільській (—42%), Харківській (—47%), Одеській (—57%), Миколаївській (—29%) та Херсонській (—70%) областях.

Окремої уваги заслуговує Закарпатська область, адже попри рекордний рівень зацікавленості у оренді житла, вартість у доларах знизилася на 18%. Разом із тим, таку ситуацію можна пов’язати із зменшенням кількості квартир на 47% та міграцією у інші регіони частини внутрішньо переміщених осіб.

У регіонах Полтавської області вартість оренди зросла у 4 рази навіть у доларах, у Кіровоградській області ціна збільшилася майже у 2 рази. Ці області досі користуються високим попитом у внутрішньо переміщених осіб зі сходу. 

Вартість оренди житла в столиці

Середня вартість оренди однокімнатної кімнати у столиці зросла на 1000 гривень і тепер становить 9000 гривень, вартість двокімнатного житла зросла та 2000 тисяч гривень і становить 14000 гривень, трикімнатна здорожчала на 2100 гривень, тож орендувати її обійдеться у 22000 гривень на місяць. Така ситуація пов’язана як із зростанням попиту, так і зі зміною курсу валют.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...