• Головна
  • Мальовнича Мар’янівка у Новоград-Волинському районі: чим живе та які цікавинки приховує
21:25, 9 серпня 2022 р.

Мальовнича Мар’янівка у Новоград-Волинському районі: чим живе та які цікавинки приховує

Мальовнича Мар’янівка у Новоград-Волинському районі: чим живе та які цікавинки приховує

Вдалині від автомагістралей, на території Житомирщини, розташовується селище робітників-скловарів Мар’янівка. Цей населений пункт вважається одним із найдревніших та значущих селищ нещодавно утвореного Новоград-Волинського району. 

Які цікавинки приховує селище, звідки черпає ресурси для процвітання та чому варто навідатися сюди, аби побачити усе на власні очі? Про це детальніше у сюжеті Новоград.tv.

Так, для початку, трішки історії. Перші архівні дані про селище датуються кінцем XVI ст. Відомо, що через наявні у достатній кількості поташ та скляні піски, 1700 року власники села спорудили скляну гуту. Оскільки господарювала тут панянка на ім’я Мар’яна, то й гуту почали називати Мар’яновою, або ж Мар’янівською. Ім’я Мар’яни залишилося назавжди із місцевими жителями, і коли вже скляну гуту та прилеглу територію було продано іншому поміщику, цю територію продовжували так називати.

Що ж стосується сучасних часів, за словами члена виконкому Довбиської селищної ради Володимира Словачевського, на даний час населення Мар’янівки складає 1386 чоловік, а гордістю населеного пункту є місцевий склозавод.

Мар’янівський склозавод розташований прямо у центрі селища, тож розминутися із ним під час візиту до цього населеного пункту нереально. Добробут селища пов’язаний із цим заводом, адже воно є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством, і на ньому місцеві мешканці працюють цілими родинами.

Окрім питань благоустрою та бюджету, варто закцентувати увагу й на культурних та духовних надбаннях цього селища. Так, коли лише потрапляєш до Мар’янівки, помічаєш велику кількість різноманітних скульптур, а у центрі села розташований величний монумент слави. Поруч із монументом височіє перший у колишньому Баранівському районі пам’ятник поету Тарасу Шевченку. Фасад місцевого будинку культури прикрашений копіями античних скульптур, а поруч розмістився майданчик із скульптурами диких та свійських тварин. У місцевому парку можна побачити скульптуру-фонтан на честь жінки, іменем якої названо селище - Мар’яни.

Проте туристичним осередком селища все ж слід вважати парк Мар’яночка. На березі озера знайшли своє місце велика кількість скульптур та зменшених копій монументів із всесвітньою славою, а центр парку прикрашає музичний фонтан. На березі озера розташований монумент, встановлений на честь полеглих воїнів, які захищали Україну в російсько-українській війні.

Тож якщо матимете таку нагоду, обов’язково завітайте до селища, аби переконатися у мальовничості місцевого краю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##новоград #цікавинки #селище
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...