Новини компаній
17:00, 25 січня 2023 р.

Контрагент - як оцінити ризики

Новини компаній
Контрагент - як оцінити ризики, фото-1

При неуважній перевірці організації-партнера можна надалі зіткнутися з деякими проблемами та втратами ваших фінансів. Також ви можете придбати товар низької якості, або ваш замовник може зовсім зникнути, перш ніж виконати свої зобов'язання. Податкова суворо карає за поганий аналіз контрагента, застосовуючи штрафи та санкції до бізнесу. Тому краще не влазити у податкову суперечку і все вирішити заздалегідь.

Зовнішні ознаки несумлінності контрагента

Найважливішим на що треба звернути увагу під час особистої зустрічі з контрагентом, це його манера поведінки, під час проведення переговорів. Існує кілька типових ознак його несумлінності:

  • - контрагент дуже метушиться під час оформлення кредитів або отримання товару під реалізацію
  • - контрагент дуже запевняє у своїй платоспроможності, згадуючи за відповідальність
  • - партнер розповідає історії про важливі ділові зв'язки, і про різні можливості від цього, але які важко чи неможливо перевірити
  • - дає неконкретні заяви і ніколи не посилається на якихось конкретних людей, яких можна перевірити, наприклад, генеральний директор відомої компанії.
  • - пропонує вам більш вигідні умови для угоди
  • - контрагент дуже квапить події, під час підписання документів., аргументуючи це черговою дуже важливою зустріччю
  • - недбале ставлення до підписання договору
  • - надає гарантію дуже спірними засобами, не надаючи документ, що підтверджує

Перевірка контрагента не банкрутство

Дуже важливим пунктом перед оформленням будь-якої угоди є перевірка компанії на перебування у процедурі повного банкрутства. Для цього існують спеціальні сервіси, які можуть надати вам інформацію про те, чи не знаходиться фірма в такій процедурі. Якщо навіть немає відомостей про те, що компанія зараз неспроможна, то це не обов'язково означає те, що вона не перебуває на межі банкрутства. Перевірити чи є заяви з цього приводу, можна у спеціальній картотеці. Важливо звертати увагу на те, як часто компанія судиться, і щодо якихось суперечок.

Дуже погана ознака, якщо компанія часто позивається щодо грошових зобов'язань, виступаючи при цьому відповідачем. Якщо ж у таких справах компанія завжди є позивачем, то організація, швидше за все, буде сумлінною.

 На жаль, не існує якихось ознак того, що компанія контрагент є одноденним проектом, який націлений на шахрайство. Навіть нові компанії можуть відразу бути націлені на якісну і багаторічну роботу, і в той же час багаторічна компанія може спокійно обманювати своїх контрагентів, і не платити їм, або зовсім бути на межі банкрутства.

Перевірка виконавчих робіт

Найнебезпечніша ознака під час укладання угоди з контрагентом – це наявність у нього виконавчих проваджень. На сайті судових приставів можна перевірити наявність виконавчих проваджень стосовно неї. На сайті можна легко дізнатися причини порушення виконавчого провадження, так само там можна побачити всю заборгованість та її суму.

Якщо є великі борги, пов'язані з податками чи позиковими зобов'язаннями, то це прямий сигнал, що ця організація є, швидше за все, ненадійним контрагентом.

Якщо є провадження на невеликі автомобільні штрафи, то це знак того, що компанія справді здійснює якусь діяльність. Тому що упущення термінів за такими штрафами, це часто не рідкість і це не є великим злочином. Якщо виробництво вже закрите, то такі відомості одразу прибирають із бази. Також можна отримати деяку характеристику контрагента, крім того, що ви матимете відомості про борги. Наприклад, характеристику про те, чи здатний фундатор відстоювати свої юридичні інтереси

Висновки

З цього можна зробити висновок, що для того, щоб не зіткнутися з непередбаченими ситуаціями, завжди треба перевіряти своїх контрагентів вже давно перевіреними та працюючими методами, яких на даний момент існує досить багато, наше агентство легко допоможе вам у процедурі перевірки ваших контрагентів. На нашому сайті ви знайдете всю необхідну вам інформацію, а також можете отримати якісну та професійну консультацію від наших експертів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...