• Головна
  • Вибираємо лоток водовідвідний: критерії та рекомендації
Новини компаній
14:41, 16 лютого 2023 р.

Вибираємо лоток водовідвідний: критерії та рекомендації

Новини компаній

Лотки водовідвідні – невід'ємна частина системи водовідведення, яка допомагає видаляти воду з приміщень та вулиць. Його вибір залежить від багатьох факторів, таких як матеріал, розміри, форма та інше.

Промисловий лоток для водовідведення – це спеціальна конструкція, призначена для відведення води у промислових підприємствах. Він використовується у різних галузях, таких як металургія, хімічна промисловість, будівництво і т.д.

Основні характеристики:

  • Висока міцність та довговічність;

  • Необхідність стійкості до корозії;

  • Можливість використання в умовах високої вологості та температури;

  • Легкість та зручність у встановленні та експлуатації.

З яких матеріалів доступні водостічні лотки:

  • Метал;

  • Пластик;

  • Бетон.

Щоб обрати раціональний варіант, достатньо провести аналіз декількох факторів. Спочатку, зрозумійте потреби свого виробництва. Тобто ці резервуари будуть поглинати тільки залишки атмосферних опадів, або виводити придатні до утилізації відкритим шляхом очищені маси рідини. Також зорієнтуйтеся в реальній кількості опадів згідно метеорологічним статистичним даними вашого регіону. Зверніть увагу на показники максимуму та аномальні ситуації, врахуйте частоту їх трапляння. 

Лотки водовідведення: найрозповсюдженіші види та принципи підбору

На сьогоднішній день доступні три типи: пластикові, бетонні та металеві з формою П або U. 

  1. Пластикові дренажні лотки виготовлені з поліпропілену або поліетилену під низьким тиском, це надійні та міцні матеріали з тривалим терміном служби. Щоб покращити якість, резервуар має ребра жорсткості. Вони використовуються для відведення рідин навколо гаражів та автопарковок. Переваги включають: доступну ціну, легку вагу, простий монтаж, гладку поверхню зі стійкістю до рясних заливів, нейтральність до агресивного хімічного середовища підвищеної лужності або кислотності. Проте ці резервуари мають найнижчій рівень стійкості до поверхневих навантажень. Саме тому потенціал їх використання значно обмежений. Для таких чаш бажано використовувати сталеві решітки. Звертайте увагу на їх захист проти корозії. 

  2. Металева лівньовка - надійна та більш зорієнтована на експлуатацію в промислових комплексах. Проте піддатливість до повільного руйнування від контакту з водою стала вразливим місцем. Технологічно запобігають порушень цілісності шляхом обробки цинком або використовують нержавіючу сталь. Через свою капітальність металеві установки потребують складний монтаж та догляд, проте вони видають максимальну продуктивність. Зазвичай інтернет-магазини пропонують варіанти з:

  • Чавуну - мають велику вагу, проте це найміцніші пропозиції з існуючих, тому переважно такі монтуються на промислових об'єктах;

  • Сталі - з антикорозійною обробкою поверхні, легші, менш практичні, актуальні в паркових зонах.

  1. Залізобетонні та композитні дощоприймальні лотки - актуальні в промисловому та приватному господарстві. Міцні, мають адаптовану під тротуарну плитку зовнішній вигляд. Це відносно доступні дренажні лотки, ціна яких нижча за металеві. Проте вага таких максимальна, що описується невибагливістю до догляду. Однак вразливі перед стороннім механічним впливом. 

Ливнівка: на яких нюансах сконцентрувати увагу при виборі

Зазвичай, вибором моделей на промисловому об'єкті займається інженерна компанія, тому що будівництво дощової каналізації супроводжується пакетом документів. Проте якщо вам довелось обирати лоток для відведення води самостійно, зверніть увагу на такі характеристики:

  • Пропускна здатність - об'єм чаші, необхідний для поглинання водотоку, з урахуванням місця для осаду піску. Цей параметр розраховується максимально точно проектними програмами та складається із співвідношення кількості опадів, площі та типу покриття зони водозбору.

  • Габарити - показник гідравлічних розрахунків системи. Широкі моделі призначені для зон зі значними постійними опадами. Вузькі та глибокі для низинних ділянок с продуктивним дренажем. 

Монтаж простий, але потребує спеціальних навичок. Щоб система працювала самотоком, задається кут нахилу, формуються незначні воронки. Проте якщо резервуари великі за розміром, виникає потреба в спецтранспорті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Vodaland
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...