Новини компаній
12:57, 6 березня 2023 р.

Реабілітація наркозалежності

Новини компаній
Реабілітація наркозалежності, фото-1

Хімічна залежність - це хронічне захворювання, котрому характерне постійне вживання наркотиків, попри значні негативні наслідки для здоров'я, соціальної чи професійної діяльності.

У більшості випадків спочатку розвивається фізична толерантність, коли ваш організм пристосовується до наявності психоактивної речовини і потребує все більшої кількості цієї речовини, щоб досягти того ж ефекту, який був у вас при першому вживанні. Залежність - це інший стан, відмінністю якого є симптоми абстиненції, коли ви намагаєтеся припинити вживати наркотики.

У минулі роки багато хто вважав, що залежність - це відсутність моральної сили духу чи сили волі, але дослідження спростували це переконання, розвінчали цей міф. Залежність - це складна хвороба, для подолання якої потрібно більше, ніж бажання. Отже, якщо хімічна залежність – це хвороба, то чому деякі люди стають залежними, а інші – ні? Дослідники ще не до кінця знають відповідь на це питання, але певні фактори можуть збільшити ризик розвитку у людини залежно від наркотиків чи алкоголю:

  • Ранній початок вживання: початок вживання у більш ранньому віці підвищує ймовірність того, що вживання з віком призведе до звикання.
  • Генетика становить близько 25% ризику того, що людина стане залежною від наркотиків або алкоголю.
  • Довкілля. Такі чинники, як зловживання психоактивними речовинами серед членів сім'ї, проживання у небезпечному районі чи сильний тиск з боку однолітків, впливають на шанси людини стати залежною.
Реабілітація наркозалежності, фото-2

Реабілітація наркозалежності

Але якщо вже у людини сформувалася наркотична залежність, то це не привід впадати у відчай. Реабілітація наркозалежності пропонує відновити свої особистісні функції та наново адаптуватися до життя в соціумі без вживання наркотиків. Реабілітація наркозалежних включає методи психологічного консультування, групової терапії, індивідуальних тренінгів і консультацій, роботу над своїми деструктивними звичками і придбання умінь і навичок для життя без вживання психоактивних речовин.

Приватні наркологічні та реабілітаційні центри вийшли на топ рівень реабілітації наркозалежних, у них працюють кваліфіковані фахівці, психологи, тренери особистісного зростання та використовуються новітні розробки програм для одужання від наркотичної залежності.

Крім того, у реабілітаційних центрах наркозалежних зазвичай забезпечують комфортні умови проживання, різноманітні розважальні та спортивні заходи, що сприяють покращенню психічного та фізичного здоров'я людини. Також, важливою складовою реабілітації наркозалежних є соціальна реінтеграція, тобто допомога в отриманні роботи та поверненні до нормального життя у суспільстві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...