• Головна
  • Блокування польського кордону: Дмитро Костюк у Верховній Раді розкритикував неефективність Уряду (відео)
17:02, 21 грудня 2023 р.

Блокування польського кордону: Дмитро Костюк у Верховній Раді розкритикував неефективність Уряду (відео)

Блокування польського кордону: Дмитро Костюк у Верховній Раді розкритикував неефективність Уряду (відео)

Нардеп Дмитро Костюк підняв на засіданні аграрного комітету Верховної Ради України питання стосовно блокування польського кордону. Так, за його словами, такі дії - це "спецоперація" рашистів, які використовують частину польського бізнесу та політикуму, щоб підірвати економіку й обороноздатність України.

Про це Дмитро Костюк написав на своїй сторінці у Facebook.

“Вже три смерті українців на мирному кордоні з державою ЄС, 7 млрд збитків для митниці, ще більше - ніким не підраховані збитки аграріїв, промисловців, підприємців всіх сфер, які опинилися на межі банкрутства, а це неможливість прокормити свої родини, це недоотримані податки в держбюджет = гроші на армію. Стоять 5 тисяч фур, стоять на холоді наші земляки, стоїть військова техніка, яку чекають на фронті”, - написав Костюк.

На думку нардепа, українська влада має бути більш рішуча в цьому питанні.

“Очевидно, що звернення до польського сейму, яке ми проголосували у Верховній Раді, недостатньо. Кабінет міністрів в особі МЗС, Мінекономіки, Мінагро, які з перших днів займаються питанням розблокування кордону, не справляються зі своєю задачею!

Народні депутати як представники народу, підзвітні тим самим виборцям, які страждають від блокування кордону, мають бути більше залучені до перемовин з Польщею. Нині немає ні міжпарламентської комунікації, ні діалогу між асоціаціями підприємців двох сусідніх дружніх держав. Замикаючи всі процеси на собі, для мене очевидно, що Уряд провалює комунікацію. А це дурний приклад для інших держав, тієї ж Словаччини та Угорщини, влади яких нині погрожують блокуванням шляху України до ЄС та НАТО, так само можуть піти проти рішень інституцій Європейського союзу та відчуваючи свою безкарність сприяти блокаді своїх кордонів з Україною. Для нашої економіки це шалені втрати. Ці втрати мають негативні наслідки і безпосередньо на фронті, і у тому, що активні підприємці, ті, які мають на це законні підстави, не маючи можливості займатися бізнесом і забезпечувати свої сім'ї в Україні, закриватимуть його і мігруватимуть”, - написав нардеп.

На його думку, необхідні не лише формальні кроки у вигляді нот протесту, а й ефективний неформальний діалог політиків та громадянського суспільства Польщі та України. А Кабінет міністрів України має ініціювати цей діалог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##блокуваннякордону #нардеп #позиція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...