• Головна
  • Як зберегти зір на роботі: гід по захисним окулярам
Новини компаній
16:10, 19 січня

Як зберегти зір на роботі: гід по захисним окулярам

Новини компаній
Як зберегти зір на роботі: гід по захисним окулярам, фото-1

Сучасний виробничий процес неможливо уявити без якісного захисту фахівців від небезпечних промислових ризиків. Не винятком є зір працівника. Щоб розібратися які купити захисні окуляри для того чи іншого процесу, пропонуємо ознайомитися з коротким оглядом оптики для індустріального застосування.

Залежно від специфіки роботи, окуляри ділять на моделі відкритого та закритого типу. Якщо необхідно захистити очі від виплесків та бризок хімічно небезпечних речовин, окалини, великої кількості пилу – застосовують закриті варіанти. Відкриті бережуть очі від твердих частинок, що летять – осколків каменю, металевої стружки і т.д.

Сучасні захисні окуляри неможливо уявити без особливих функціональних покриттів, які продовжують час служби і підвищують видимість. Покриття є тонким шаром з особливими заданими характеристиками. Найактуальніші покриття – від запітніння та проти подряпин.

Лінзи виробляють не зі скла, а з ударостійкого пластику, який при ударі руйнується, не травмуючи очі. Але, пластик також недосконалий - він має низьку стійкість до механічного зношування. Тому лінзи захищають покриттям від абразивної дії. Оптика із покриттям від подряпин маркуються символом «N».

Друга важлива проблема – запотівання. При переході з холодного цеху в теплий, з морозу до приміщення, на майданчиках із високою вологістю – лінзи покриваються конденсатом, у результаті видимість погіршується. Покриття для антизапотівання успішно вирішує ці проблеми. Антизапотівні властивості зберігаються навіть після щоденного очищення від бруду. Використовується для маркування символом «K».

Якими основними характеристиками повинні мати гарні окуляри? Перерахуємо:

  • Максимальна функціональність.
  • Першокласний комфорт.
  • Захист від УФ-променів.
  • Низька вага – до 35 гр.

Приділимо увагу кольору лінзи. Основними кольорами є: прозорий, димчастий та бурштиновий. Прозорі – універсальні, вони підходять до роботи всередині приміщень. Їх застосовують токарі, столяри, робітники дробарці. Димчасте скло призначене для проведення робіт поза приміщеннями, коли світить яскраве сонце. Бурштинові покращують контрастність, тому їх використовують у нічні зміни. Додамо, що всі сучасні моделі лінз мають ультрафіолетовий захист.

Зір є сполучною ланкою між людиною та світом. Тому необхідно дбати про якісний захист очей та забезпечення максимальної безпеки робочого процесу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...