• Головна
 • Чи можлива вагітність після позаматкової вагітності?
Новини компаній
11:00, 29 лютого

Чи можлива вагітність після позаматкової вагітності?

Новини компаній

Вагітність після позаматкової вагітності

lK9fuQxYKO9W8eML-h55PwYjJOy4wDcJP5L4OMmgekqA007CIav4dpH6Pwc_yDqJJrKvwNf5uQtCPTkmW3gfU1iv_53uaAgWF2wKQ0l4y6hq-nDsKeJsOmtD9WcP9sXW4NVPsJVUjcOBPC1fVJl7W-4

Непрохідність фаллопієвих труб, порушення гормональної системи, довготривале використання внутрішньоматкових спіралей – це одні з найпоширеніших причин виникнення такого патологічного стану, як ектопічна вагітність. Її частка від усіх вагітностей складає 2%. Що вона собою являє, які симптоми має, та чи можна після неї народжувати далі у матеріалі.

Що таке позаматкова вагітність?

Позаматковою називають вагітність, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється не у матці, а по дорозі до неї. Це може бути одна чи дві фаллопієві труби, стінка черевної порожнини, яєчник, шийка матки.

Місце поза маткою не призначене для розвитку плоду. Це патологія, вона несе цілком реальні загрози здоров’ю та життю жінки, бо ембріон, який зростає, може розірвати маткову трубу й призвести до внутрішньої кровотечі.

Ектопічна вагітність: причини та симптоми 

Клінічна картина при ектопічній вагітності на початковому етапі практично нічим не відрізняється від звичайної. Так само жінку може нудити, в неї підвищується чутливість грудей, вони набухають, настрій зазнає різких змін.

Симптоми позаматкової вагітності

Як правило, вже на 2-3 тижні від останньої менструації лікар може підтвердити або спростувати настання звичайної вагітності. Головні ж ознаки позаматкової вагітності, з якими слід негайно звертатися до лікарів, такі:

 • біль у нижній частині живота, що віддає у спину та поперек, та області яєчників;

 • кров'янисті виділення тоді, коли немає менструації;

 • слабкість, падіння (або відчутне зниження) артеріального тиску;

 • больові відчуття під час близькості;

 • зниження концентрації ХГЛ при лабораторному обстеженні (при звичайній гестації показники мають зростати).

Позаматкова вагітність: основні причини 

Причинами виникнення позаматкової вагітності можуть бути:

 • ендометріоз;

 • хірургічні операції на придатках;

 • аномалії розвитку внутрішніх репродуктивних органів;

 • непрохідність фаллопієвих труб;

 • гормональні порушення та затримка статевого розвитку;

 • інфекції та запалення, які провокують зміни у маткових трубах та придатках;

 • зловживання гормональними контрацептивами та довготривале використання внутрішньоматкової спіралі;

 • спадковість.

Спровокувати виникнення ПМВ можуть також штучний аборт, новоутворення.

Чи можна завагітніти після позаматкової вагітності?

Попри те, що результатом операції може стати безпліддя (якщо доводиться повністю видаляти маткові труби), шанси мати дітей є. За певних умов:

 1. Планувати народження дитини рекомендується на раніше ніж через рік після лікування.

 2. Якщо зцілення було вчасним, збереглися репродуктивні органи та їхня функція, завагітніти можна природним шляхом.

 3. У разі пізнього звернення до лікарів і як наслідок сильному ураженні репродуктивних органів та їхньої дисфункції або за їх відсутності на допомогу приходять сучасні медичні технології.

Ефективним способом для жінок з позаматковою вагітністю в анамнезі є екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Його суть полягає в вирощуванні на початковому етапі ембріона поза маткою жінки з пізнішим його вживленням в організм.

Другим варіантом є сурогатне материнство. На відміну від ЕКЗ, де виношування здійснюється біологічною мамою, сурогатне материнство передбачає розвиток і народження плоду силами посередницького жіночого організму. При цьому генетично дитина належатиме саме тому подружжю, що дало свої біоматеріали для появи на світ дитини . 

Центр сурогатного материнства «Артеміда» шукає жінок які готові стати сурогатною мамою в Україні та допомогти сімейним парам, які не можуть мати власну дитину природним шляхом.

cRVSj52NP_MYmm3z6dXhUnkoCaIONbAq5EkyUfBwjkBFQYYCQEQ-nxrWeMdXCUeJ4Ef0z0ISnRO6a54CPDK2wN6EE_V4VzH9blCVvJX9dWUYyewrIdqBKF6Y4tHdEjHuX_jBrLgq4aBS_g4OXTt85wY

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ектопічна вагітність #позаматкова вагітність #сурогатне материнство #Артеміда #стати сурогатною мамою #Центр сурогатного материнства
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...