15:01, 23 вересня
Країни Європи вимагають від «Газпрому» 20 мільярдів доларів за непоставлений газ
Щонайменше 19 компаній з 11 європейських країн подали позови проти «Газпрому» через порушення газових контрактів. Загальна сума позовів досягла 18,6 мільярда євро, або 20,6 мільярда доларів.
Найбільший позов – на 13 мільярдів євро – подав німецький концерн Uniper, який раніше був головним клієнтом «Газпрому» в Німеччині та співінвестором проєкту «Північний потік-2». Компанія, що закуповувала в Росії 20 мільярдів кубометрів газу на рік, вимагала компенсації багатомільярдних збитків від припинення постачання. У червні 2024 року Стокгольмський арбітраж повністю задовольнив її позов.
Ще близько 1 мільярда доларів вимагає RWE, німецький імпортер газу, який отримував 1 мільярд кубометрів щороку. Французька Engie подала позов до арбітражу, вимагаючи від «Газпрому» понад 300 мільйонів євро.
В Австрії, яка продовжує купувати російський газ, що покриває близько 90% її споживання, найбільша енергокомпанія OMV подала позов на суму 575,3 мільйона євро. У Фінляндії позов подав концерн Gasum, в Італії — енергетичний гігант Eni.
У Польщі позов на 1,5 мільярда євро подала компанія Europol Gaz, що управляла польською ділянкою газопроводу «Ямал — Європа». У Чехії претензії за недопоставлений газ висунули Net4gas і Innogy Energie: перша вимагає 113 мільйонів євро, друга — 78 мільйонів. У Швейцарії газові трейдери DXT Commodities та Axpo Solutions подали позови на загальну суму майже 1 мільярд євро.
У Нідерландах 275 мільйонів євро від «Газпрому» вимагає оператор газотранспортної системи Gasunie Transport Services
У Словаччині з «Газпромом» судяться ZSE Energia і Vychodoslovenska energetika, а в Болгарії — національний газовий оператор Bulgargaz, який вимагає 400 мільйонів євро за розірвання контракту.
У Європі з'явилася перша країна, де електромобілів більше, ніж бензинових авто
Норвегія є одним з найбільших виробників нафти та природного газу, але її мешканці пересідають за кермо електрокарів.
У Норвегії оголосили, що кількість електромобілів на дорогах країни перевищила кількість бензинових авто. У цій європейській країні 2025 року планують повністю відмовитись від автомобілів, що працюють на викопному паливі.
За даними Норвезької дорожньої федерації (OFV), з 2,8 мільйона зареєстрованих приватних автомобілів 754 303 є електричними, у порівнянні з 753 905 на бензині.
Наразі кількість дизельних автомобілів залишається найбільшою – понад мільйон, але й вона починає зменшуватися.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:31, 31 жовтня
13:36, 1 листопада
live comments feed...