
Новини компаній
12:44, 21 травня
Жовтець їдкий повзучий
Новини компаній

- Назва латиною: Ranunculus repens (L.)
- Клас до якого належить: дводольні
- Культури які засмічує: посіви на полях, вологі місця
- Зона де росте та поширений: степова зона, лісостепова зона та полісся
- Родина до якої належить: Жовтцеві
- Спосіб яким живиться: Не паразити

- Стеблова частина: має лежаче стебло, від 20 до 60 (см) у довжину, за формою росту розгалужене, пагони сланкі, які можуть добре укорінюватись у міжвузлях.
- Листкова частина: ростуть листки на довгих черешках, листя має трійчасту роздільну пластинку.
- Суцвіття рослини: квітки жовтець їдкий має поодинокі, які ростуть на довгих квітконіжках, які на дотик шорохуваті, віночок у квітки жовтий.
- Коренева частина: має мичкувате та розлоге кореневище так зване підземне стебло, з нього виростає шнуровидне коріння.
- Плід тобто насіннєва частина: насінина має форму горішка. Колір насіння має коричневий. Форму насінина має обернено яйцевидну, з слабо зморшкуватою зовнішньою поверхнею. Розміри насінин довжину має від 2,5 до 3,5(мм) ширину має від 2,25 до 2,75 (мм) товщину має від 0,5 до 1,0 (мм). Маса 1000-чі насінин сягає від 2,25 до 3,0 грам.

Біологічна особливість яку має жовтець їдкий
Жовтець їдкий є багаторічною ярою рослиною. Сходить розпочинає вже з березня та травня місяця та й загалом протягом всього літнього сезону. Цвітіння настає вже у травні місяці і триває цей процес активно до липня місяця. Плодоносить тобто висівати насіння розпочинає з червня місяця і триває цей процес допомоги серпня приблизно. Максимальну кількість своїх нових насінин одна рослина може висіяти понад 350 тисяч. Глибина з якої починається проростання сягає від 7 до 8 (см), але не більше за цю глибину. Рослина також добре може розмножуватись і вегетативним методом за допомогою її повзучих пагонів в прикореневій частині.
Поширення та зона росту
Поширений жовтець їдкий на всіх територіях України, переважно це понижені місця, часто росте на посівах в полях, на городніх ділянках, в саду, на необроблюваних землях та на пасовищах. Часто він трапляється в вологих та мішаних лісах, в листяному лісі, та на місцинах з болотом.

Але жовтець їдкий має й лікувальні властивості
Фармакологічна властивість та можливості використання рослини жовтець їдкий були проведені експериментальні дослідження та клінічні спостереження і з'ясувалося, що рослина жовтець їдкий має антибактеріальну, антивірусну, антитоксичну, епітелізуючу та протитуберкульозну властивість в своєму складі.
Використовується жовтець їдкий в зазвичай основному як засіб для зовнішнього застосування під час лікування ран на шкірі інфікованого дерматиту та при туберкульозі саме шкіри.
Мазь виготовляють з квіток рослини жовтець їдкий основу беруть свинячий смалець натираються також такою маззю під час застуди.
Внутрішньо приймати небажано, але в невеликих кількостях, іноді приймають відвар з квіток рослини жовтець їдкий використовують такий відвар під час захворювання саме печінки.
Заходи які спрямовані на знищення та боротьбу з цим бур'яном:
Проведення поверхневої обробки, яка заважатиме та не даватиме укорінюватись відрослим пагонам, далі вже обробка глибоким виорюванням що включає їх приорювання. А також використовувати гербіцидні препарати які спрямовані на знищення.
Гербіцидні препарати які знищуватимуть жовтець їдкий:
- Ураган Форте
- Напалм Форте
- Напалм
- Тотал К
- Отаман
- Тотріл
- Селефіт
- Дуал Голд
- Пермаклін ліквід
- Грінфорт
- Містраль
- Зенкор
- Осотін
- Хлібодар
- Чистогран
- Чистопол
- Антисапа ліквід
- Антисапа
- Віталон Експерт
- Гольф
- Дабл трай
- Дикамба Форте
- Примус
- Бетагард
- Перун
- Рим+мачо
- Раундап Макс
- Геліантекс
- Базагран
- Гранстар голд
- Трифлурекс
- Діален Супер
- Примекстра голд
- Гезагард
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:23
13 червня
Топ-5 засобів косметики для здорового та красивого волосся
Новини компаній
15:04
13 червня
Оголошення
22:34, 3 червня
13:13, 9 червня
151
10:05, 3 червня
22:34, 3 червня
10:23, 7 червня
17
live comments feed...