За ціною ямкового ремонту: скільки вартувало перейменування Володимира-Волинського

Верховна Рада перейменувала місто Володимир-Волинський на Володимир декілька місяців тому після відповідних рішень міської та обласної рад. Тобто все пройшло по тому ж шляху, як і перейменування Новограда-Волинського.

У 1795 році Володимир (як і Звягель) приєднаний до Росiйської імперії, як повiтове мiсто новоутвореної Волинської губернiї i перейменовано з Володимира у Володимир-Волинський.

Міська рада Володимир-Волинського захотіла повернути місту історичну назву "Володимир", відкинувши частину "Волинський", яку почали використовувати за Російської імперії, щоб не плутати з іншим містом в Росії.

У місті нині живе близько сорока тисяч мешканців. "Для жителів нічого не зміниться", – каже речниця міської ради Тетяна Ізотова. Додає: зміна назви, перш за все, стосуватиметься офіційних документів і комунальних закладів. Людям змінювати паспорти про реєстрацію місця проживання не доведеться, подібний досвід вивчали у Переяславі-Хмельницькому, який став Переяславом і для людей нічого не змінилося. Міський голова Володимира Ігор Пальонка розповів Суспільному, що гроші з бюджету на перейменування міста ще не закладали. Каже: для того, щоб змінити в'їзні-виїзні великі знаки міста та установчі документи міської ради потрібно приблизно 300 тисяч гривень. Малі приватні підприємства мають перереєструвати адреси своїх підприємств, орієнтовно це їм коштуватиме 500 гривень.