• Головна
  • Au pair: Дає можливість українцям заробити та вивчити культуру Німеччини
14:25, 16 червня 2016 р.

Au pair: Дає можливість українцям заробити та вивчити культуру Німеччини

Те, що раніше було привілеєм сімей з достатком, сьогодні можуть собі дозволити багато німців. Няні з України все частіше займаються доглядом за дітьми в Німеччині.

Програма обміну Au pair - хороша можливість познайомитися з побутом в іншій країні та покращити знання мови. Але сім'ї, які запрошують до себе її учасників на півроку або рік, насамперед розраховують на їх допомогу в догляді за дітьми та роботи по господарству. У минулому році за програмою Au pair в Німеччині працювало 12 тисяч дівчат і хлопців. І хоча більше половини сімей, які запросили їх на роботу, мають вищий дохід, число німців з низьким і середнім достатком значно зросла.

Такий підсумок репрезентативного опитування, яке провела страхова компанія Dr.Walter. Цей тренд підтверджують і в посередницьких агенціях, які займаються підбором підходящих кандидатів для німецьких сімей. "Інтерес до програми зараз виявляють і ті, хто виховує дітей поодинці", - розповідає в інтерв'ю dpa власниця агентства AuPair-Connect Сандрін Лінк (Sandrine Link), яка організовує перебування нянь в Німеччині.

Порівняно з 2014 роком (тоді, до речі, найбільше Au pair в Німеччині було з Грузії і України), кількість учасників зросла на тисячу. Цьому сприяло полегшення візового режиму з деякими країнами, що не входять в Євросоюз. Змінився і життєвий уклад багатьох німців.

"Робочий графік став ковзаючим. Це викликало необхідність більш гнучкої моделі догляду за дитиною", - пояснює в розмові з Катаріна Фріш (Катаріна Frisch). Зараз вона готується до кваліфікаційного іспиту на лікаря-спеціаліста та багато годин проводить у лікарні. В цей час за її сином доглядає 19-річна Франческа Рігетті з Італії. Вона відводить малюка в дитячий сад, грає з ним після занять у дитячому саду і виконує легку роботу по дому.

"Без Au pair нічого б не вийшло. Я не змогла б знайти іншу няню, яка б повністю підлаштовувалася під мене", - зізнається 30-річна мама. Завдяки тому, що Франческа живе в її квартирі, тепер вона час від часу може спонтанно зробити що-небудь ввечері.

Гувернантка - розкіш, яку собі може дозволити заможна сім'я з домогосподаркою, садівником і особистим шофером. Це кліше застаріло. З демонстрацією свого статусу для Катаріни Фріш приватна нянечка нічого спільного не має. Переважає прагматизм, навіть якщо в кінці місяця від зарплати залишається не так і багато: по програмі Au pair крім виплати кишенькових грошей няні сім'я бере на себе оплату її проживання, харчування, страхування та мовних курсів.

Практичними міркуваннями у своєму рішенні попрацювати нянею керувалася і Франческа: вона збирається підтягнути німецький і вступити на перекладацький факультет. Родину в Німеччині вона знайшла на сайті AuPairWorld. Послуги подібних платформ коштують в рази дешевше, ніж посередницьких агентств, які вимагають за них до декількох сотень євро.

Правда, ні ті, ні інші не гарантують, що відносини між учасниками програми складуться гладко. У деяких сім'ях нянь змушують працювати понад 30 годин на тиждень і виконувати обов'язки, які не згадані в договорі, наприклад, робити закупи в супермаркетах або мити машину. Буває, що батьків дитини не влаштовує поведінка Au Pair. У конфліктних ситуаціях важливо поговорити один з одним і, якщо це не допоможе, звернутися за порадою до організаторів обміну.

В сім'ї Катаріни Фріш проблем з італійської нянею не виникло. Незважаючи на це, за сім місяців Франческа покине сім'ю. "Навіть при повному взаєморозумінні я все ж хочу сама займатися своєю дитиною. Тим більше, що робочий графік незабаром нормалізується", - говорить Катаріна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Au pair #робота за кордоном #програма #працевлаштування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...