• Головна
  • Як підвищити самооцінку своєї дитини
21:30, 23 червня 2016 р.

Як підвищити самооцінку своєї дитини

Самооцінка людини формується ще в дитинстві, тому батькам важливо допомогти дитині правильно її сформувати. Часто батьки своїми словами і діями занижують самооцінку дитини, вона росте закомплексованою і невпевнененою. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій, які ви знайдете в цій статті.

1. Не варто порівнювати своє чадо з іншими дітьми. Той факт, наприклад, що дочка сусідки в чотири роки вже рахує, зовсім не означає її перевагу над своєю дитиною. Адже у нею є успіхи в читанні! Необхідно порівнювати тільки її вчорашню з сьогоденням, роблячи акцент на досягненнях: «Кілька місяців тому твої успіхи у вирішенні прикладів залишали бажати кращого, а нині, яка розумничка, робиш це так швидко». Порівняння братів і сестер неминуче призводить до ревнощів. Така поведінка сприяє погіршенню відносин, породжує проблему суперництва членів сім'ї в боротьбі за любов і прихильність батьків.

2. Потрібно акцентувати увагу дитини на її перевагах та гідності. Якщо у неї немає особливих досягнень в якійсь сфері, бажано знайти те, що виходить у краще за інших, і регулярно про це нагадувати. Одного разу дівчинка дуже мучилася через те, що володіла, м'яко кажучи, безладною статурою, та й хлопці з класу шукали момент, щоб її образити. Однак, дівчинка не впала духом і прийняла рішення ходити на бальні танці, приємно почавши дивувати своєю граціозною ходою, і її повноту вже не помічали. Перемоги, отримані на танцювальних конкурсах, забезпечили їй особливу популярність серед ровесників.

3. Більшість батьків використовують фізичну силу, щоб заспокоїти або покарати дитину, однак, така поведінка лише принижує її, і, як результат, виросте або неврівноважена і агресивна, або нерішуча людина. Тому, якщо мама хоче покарати свого маленького хулігана за будь-яке порушення правил (а це однозначно повинно бути відмічено), то їй краще користуватися словесними методами, або ж відібрати у дитини деякі розваги: ​​комп'ютерні ігри, покупку нової речі, перегляд телевізора. Такий процес покарання повинен проходити спокійно і так, щоб дитина розуміла, за що її карають. Не варто також кричати, крик не допоможе в поясненні проблеми.

Ніколи не потрібно говорити дитині, що вона погана і робить все не так , необхідно дати оцінку певної дії. І, звичайно ж, позбавити її від усіляких ярликів типу, «нечупара», «тупиця», «який же ти поганий» і т.п. Якось капітан Врунгель сказав: «Як ви човен назвете, так він і попливе»: по-іншому кажучи, якщо когось постійно обзивати невдахою, то він піддасться цим переконанням і таким і буде.

4. Не дивлячись на все це, і до такого делікатного питання, як похвала дитини, теж варто підходити з особливою обережністю. За умови, що батьки постійно захоплюються кожною дією дитини, недалеко до завищеної самооцінки і поганого поводження. А ось якщо дитина цілком заслуговує на похвалу, це, безумовно, варто зробити. Якщо дитина виконала прохання батьків, або зробила щось з щоденної рутини, наприклад, склала свої речі або застелила ліжко, не бажано робити акцент на цих діях, вистачить звичайних слів подяки. Однак, якщо дитина скоїла щось по своєму бажанню, наприклад, помила підлогу або почистила ванну (нехай і не дуже якісно), обов'язково потрібно її похвалити і вказати на її кращі якості.

5. Потрібно зайняти вірну позицію щодо дітей. Не дуже добре, якщо батьки тирани і доводять дитину до сліз після кожного невірного кроку. Проте, атмосфера вседозволеності та повної свободи не є нормальною умовою для того, щоб виростити самодостатню особистість, адже чадо в подібній сім'ї не знає ні правил, ні норм етики і поведінки. Намагатися знайти золотий центр і приймати з повагою її особистість.

Як це розуміти? Дитині необхідно володіти в родині обов'язками і правами, при всьому цьому батьки повинні прислухатися до дитини і, навіть іноді, вміти визнати свої помилки і похибки. Елементарні слова каяття можуть творити чудеса, вплив батьків стане ще більш ефективним, а дитина відчує себе шанованою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виховання дітей #самооцінка #покарання #методи #рекомендації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...