• Головна
  • Кримінальний проступок: Українців очікують "величезні" штрафи та "пусті" в'язниці
10:04, 3 серпня 2016 р.

Кримінальний проступок: Українців очікують "величезні" штрафи та "пусті" в'язниці

Верховна Рада готується ввести поняття " кримінального проступку " - третього виду порушень (на додачу до адміністративних і кримінальних).

Разом з ним нас чекає нова, більш жорстка, система штрафів, а подекуди і скасування "м'яких" покарань на кшталт громадських робіт. Замість них відразу буде слідувати обмеження або позбавлення волі - умовних термінів за проступок не буде. Такий законопроект депутати розглянуть відразу після виходу з канікул у вересні.

Що таке кримінальний проступок?

За словами юристів, кримінальний проступок - щось середнє по тяжкості між адміністративним правопорушенням і кримінальним злочином. Щоб це поняття " заробило " , до Кримінального кодексу додадуть розділ "Кримінальні проступки", куди, зокрема, перенесуть 100 правопорушень з КпАП та 100 злочинів невеликої тяжкості з КК. Тепер кримінальну відповідальність буде тягти за собою будь-яке порушення громадського порядку.

"В основному проступки будуть каратися штрафами. У цьому їх важлива особливість. Раніше людина могла мати умовне покарання, не відбуваючи його реально, а для проступків це неможливо, доведеться платити штраф" , - говорить проаналізувала законопроект керівник Харківського офісу юридичної фірми " Ільяшев і Партнери " Ірина Кузіна.

Механізм наповнення тюрем

Для визначення розміру штрафу законопроект вводить поняття "штрафної одиниці" (60 грн). Зараз штрафи розраховуються виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів (17 грн).

"Не можна однозначно сказати, що в абсолютному вираженні штрафи зростуть. Наприклад, зараз за ухилення від сплати податків стягують штраф від 17 до 34 тис. грн. За законопроектом він стане менше - від 3060 до 18 тис. грн. Однак в інших випадках ситуація зворотна - кримінальне покарання посилюється. Наприклад, за крадіжку мінімальний розмір штрафу збільшиться з 850 грн до 3060 грн. Якщо засуджений заплатити не може, то йому загрожує до трьох років в'язниці ( " м'яких" покарань, на зразок громадських робіт, не буде). Вона додає, що в законопроекті є приклади і криміналізації діянь. Наприклад, якщо зараз за той же ухилення від сплати податків кримінальна відповідальність настає, якщо від бюджету приховали 689 тис. грн, то в майбутньому, незважаючи на знижені в рази штрафи, справа заведуть вже за 30 тис. грн недоїмки.

Розвантажать слідчих і навантажать дільничних

Автори законопроекту кажуть, що глобально новий закон повинен розвантажити слідчих і дати їм більше самостійності. "Зараз звичайний слідчий, по суті, не розслідує справи, а тільки їх реєструє. Навантаження в 600, 800 справ на людину - одночасно і кримінал, і побутове хуліганство. З прийняттям закону справи про порушення, які потрапляють в категорію кримінальних проступків, у нього заберуть і віддадуть, наприклад, дільничному " ​​, - пояснює один з авторів нардеп Микола Паламарчук. Він також говорить, що збільшення покарань через штрафи пояснюється прагненням гуманізувати законодавство: " Потрібно вводити економічні санкції - менше забивати в'язниці, а більше штрафувати, щоб була користь і суспільству, і державі. Взагалі, розмір штрафів не є кінцевим. Думаю, до другого читання депутати внесуть масу пропозицій ".

Злочинцям стане простіше домовитися

Адвокат Ростислав Кравець говорить, що цей закон несвоєчасний: за тяжкі злочини буде менше відповідальності, адже замість умовного або реального терміну, наприклад, за крадіжку, обмежаться штрафом. Крім того, злочинцям стане легше домовитися зі слідством.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#злочин #кримінальний проступок #адмінправопорушення #штраф #суд #поліція #закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...