• Головна
  • Польща спростила отримання карти поляка. Десятки житомирян вже подають заяви
10:13, 9 вересня 2016 р.

Польща спростила отримання карти поляка. Десятки житомирян вже подають заяви

У Польщі набув чинності закон, згідно з яким, спрощується отримання карти поляка, яка підтверджує приналежність до польського народу і дає можливість в подальшому отримати польське громадянство. Це посилить і так масовий відтік українців у Польщу.

Основні спрощення
Карта поляка - це документ, який видається особам, які не мають польського громадянства, але є громадянами країн пострадянського простору.

За новими поправками, власники карти будуть звільнені від сплати консульських зборів за отримання та розгляд заявки на отримання польської візи за прийняття заяви про надання польського громадянства.

Ті, хто приїдуть на постійне місце проживання в Польщу, отримають ще й фінансову допомогу на оренду житла та інтенсивні курси вивчення мови.

Щоб отримати карту поляка, потрібно показати свої родинні зв'язки з країною (тобто, довести, що у вас в роду є поляки). Плюс до того вітається пасивне знання польської, чи можна представити свідоцтво про організацію заходів для польської культури і мови.

Не вистачає робочих рук
Поляки не приховують, що нові бонуси для власників карти поляка - це спосіб залучити в країну робочі руки з України. "Польщі банально не вистачає рук, - пояснює  директор Центру балто-чорноморських досліджень Ірина Верещук. - Поляки їдуть у Великобританію, Німеччину та інші країни ЄС на заробітки і просто нікому працювати".

Про це пишуть і польські ЗМІ, наприклад, відома газета Rzeczpospolita. За даними Спілки підприємців Польщі, в країні перебуває близько мільйона мігрантів з України, які уряд можуть легалізувати і таким чином вирішити проблему на ринку праці. Тим більше, що українці, як правило, готові працювати за менші гроші, ніж поляки.

"Українці, в основному, працюють на будівництвах, водіями, вантажниками, - розповідає Роман, який вже рік живе і працює в Польщі. - Їм платять від 10 до 15 злотих в годину. Поляки за такі гроші не працюють".

Сирійські мігранти, як уточнює Роман, готові працювати за менші гроші - за 7-8 злотих. Але від цієї ідеї не в захваті самі поляки. "Коли стояло питання про те, що Польща повинна за квотою Євросоюзу взяти частину мігрантів, польські ЗМІ навперебій писали - краще ми візьмемо українців, ніж сирійців", - каже Ірина Верещук.

При цьому, спрощення стосуються тільки карти поляка і не спрощує візовий режим. Що говорить про те, що Польща зацікавлена в українцях, так би мовити, на постійній основі, а не як кочівників. Пропонуючи також різні знижки на навчання (чим активно користуються українські абітурієнти).

Все більше охочих стати поляками
Польща традиційно користується попитом у наших співвітчизників, саме туди (якщо не брати до уваги Росію) найчастіше їдуть працювати українці. З початку цього року в Польщі було видано 700 тисяч дозволів на роботу для громадян України, повідомляє прес-секретар Управління у справах іноземців у Варшаві Якуб Дудзяк.

"Польща залишається топовим напрямком серед заробітчан. Туди постійно є попит", - говорить і контент-експерт порталу "Работа.иа" Тетяна Пашкіна. Що не дивно - навіть при заробітку від 10 до 15 злотих в годину, на місяць, за восьмигодинний робочий день можна заробити від 11 до 16 тисяч грн. Як правило, українці працюють і по 10, і по 12 годин; роботодавець часто оплачує житло. А середній дохід на Західній Україні (звідки найчастіше і їдуть в Польщу) - від чотирьох до п'яти тисяч гривень.

Ірина Верещук додає, що за її даними, заяви на карту поляка в західноукраїнських областях подають щодня близько 500 осіб. "До того ж, у Польщі не заборонено подвійне громадянство. Цим користуються багато, отримуючи другий паспорт поляка і зберігаючи свій, український", - говорить вона.

Вона впевнена, що проблема масової міграції українців до Польщі повинна вирішуватися на державному рівні. Нині ж склалася ситуація, коли Польща всіляко заохочує українців на переїзд, а в Україні, тим часом, падає рівень життя. "Все це може привести до серйозних наслідків. В тому числі й політичного характеру, якщо на Західній Україні виявиться дуже багато польських володарів паспортів", - підсумовує Верещук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
За діючого Народного депутата України Володимира Литвина
10,6%
За Новоград-Волинського міського голову Віктора Весельського
19,0%
За директора ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод Маяцького Сергія
8,8%
За власника "Залізяки" Бойчука Віталія
9,7%
За радикала Петра Каміня-Василя Остапчука
10,6%
За жодну з представлених кандидатур
32,9%
Я подам свою кандидатуру і голосуватиму за себе
8,3%
#Картаполяка #Польща #робота #навчання #пільги #документ #громадянство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...