• Головна
  • 9 способів інвестування, доступних простим українцям
11:46, 17 вересня 2016 р.

9 способів інвестування, доступних простим українцям

Щоб збільшити свій дохід, вам не потрібно прагнути знайти більш престижну роботу. Досить більш ефективно використовувати наявні фінансові ресурси. Зараз прості українці можуть скористатися великою кількістю інвестиційних інструментів, які не вимагають особливих знань і умінь.

Інвестування базується на двох головних показниках: ліквідності та прибутковості активів. Простими словами, вам потрібно спочатку визначити, скільки ви зможете заробити і як швидко зумієте продати те, у що ви інвестували. Не забувайте, що з рівнем прибутковості завжди збільшується ризик втратити свого капіталу або потрапити «в мінус». Необхідно навчитися знаходити баланс між своїми апетитами і можливими ризиками.

Різні види інвестування відрізняються в плані оперативності генерації прибутку. Якщо метод обіцяє принести великі гроші вже в короткостроковому періоді, то в ньому закладено великий ризик. Для управління ризиками та їх мінімізації потрібні додаткові вміння.

Види класифікують за інвестування різних методів. Ми пропонуємо вам схему від самого легкого і зрозумілого до найбільш просунутого методу.

1. Банківський депозит

Сьогодні депозити складно розглядати як інструмент інвестування. В останні роки в Україні вони діють як засіб компенсації втрат через девальвацію. В умовах нестабільності банківської системи та швидкої інфляції депозити в іноземній валюті перетворилися в ризиковану операцію, а ставки за вкладами у гривні в кращому випадку покривають темпи її девальвації.

За оформлення депозиту не потрібно платити. Кожен клієнт визначає банк і депозитну програму в залежності від ступеня довіри до фінустанови і планів щодо подальшого нарощування депозиту. Не варто спокушатися високими ставками: банки часто пропонують їх, щоб поповнити валютні резерви в умовах поганої ліквідності.

2. Банківський вклад в дорогоцінні метали

Проблема всіх валют полягає в тому, що рано чи пізно вони девальвують. У той же час золото постійно дорожчає і дозволяє заробити тим, хто у нього інвестував. Інвестування в дорогоцінні метали діє за принципом депозиту. Вкладникам нараховуються відсотки як в металах, так і в грошах. Також існує можливість торгувати злитками дорогоцінних металів, фіксуючи прибуток за допомогою коливань ціни. Але для таких операцій необхідно володіти великим стартовим капіталом.

Класичний спосіб подібного інвестування - відкриття знеособленого металевого рахунку (без реальної покупки злитків) у перевіреному банку. Такий внесок приносить більший дохід, ніж стандартна депозитна програма. Якщо депозити дозволяють тільки компенсувати інфляцію, то вклади в дорогоцінні метали принесуть вам 2-3% річних.

3. Довірче управління

Цей метод інвестування варто вибрати тим, хто згоден на довгострокові операції, пов'язані з управлінням ризиками.

Інвестор наймає професіонала, який буде керувати його засобами за окрему плату. Така модель отримала назву «довірче управління». Як правило, його використовують для операцій на фондовому ринку, тому новачки тут впоратися самостійно не зможуть. Потрібно вибрати надійного керуючого і поставити перед ним підсумкову мету. Якщо ви збираєтеся інвестувати невелику суму, то вам навіть не потрібно обговорювати структуру портфеля та інші умови. Спеціаліст з управління активами сам запропонує вам оптимальний варіант.

Навчіться визначати цілі капіталовкладення. Якщо ви прагнете отримати дивіденди, які компанія розподіляє між акціонерами, то це називається покупкою цінних паперів. Однак у наш час покупка акцій відкриває і іншу можливість - заробити на коливанні їх котирувань на фондовій біржі.

Яку б мету ви не переслідували, для початку потрібно отримати дозвіл Нацбанку для покупки акцій зарубіжних компаній. Ця операції класифікується як виведення капіталу за кордон. Відзначимо, що на кожну операцію потрібно отримувати новий дозвіл, тому торгувати акціями не так вже й просто.

Правда, існує така опція, як інтернет-трейдинг. Для її реалізації необхідно заздалегідь відкрити рахунок в іноземного брокера. Даний метод вважається незаконним, а й офіційної заборони на таку торгівлю в Україні немає. Але все ж загроза потрапити під моніторинг регулятора і отримати штраф існує.

Цілком законний, але досить ризикований метод, - отримати прибуток за допомогою брокерської компанії, яка торгує на біржі. Ризики пов'язані з тим, що часто виникають складнощі з отриманням коштів, які ви заробили в процесі купівлі-продажу акцій.

Інвестувати в вітчизняні компанії - ризикована затія. Необхідно розуміти, що в умовах крихкої економіки і номінальною торгівлі на вітчизняних біржах, ваші інвестиції будуть супроводжуватися великими ризиками.

Хоча іноді ризики втрати капіталу в ході операцій з цінними паперами бувають високими, їх з лишком компенсує прибуток, який в окремих випадках досягає 100%. Наприклад, якщо ви інвестуєте в перспективну компанію, яка через пару років стане одним з лідерів ринку, то зможете заробити на продажу акцій значну суму.

Крім акцій можна продавати і валюту. Головне - купити її якомога дешевше і продати, коли курс злетить до максимального значення. Ця схема нагадує торгівлю акціями. Фізичні особи не можуть торгувати на Форекс, тому потрібно звернутися до послуг трейдера.

Активна реклама популяризувала торгівлю на Форекс. Але при цьому рекламодавці не говорять, що отримати прибуток вдається далеко не всім. Часто інвестори втрачають свої кошти, адже кожна біржа - це по суті лотерея. Крім того, ринок Forex не підпадає під дію законодавства. Тому якщо керуючий порушить зобов'язання, то інвестору буде дуже складно довести свою правоту.

4. Недержавні пенсійні фонди

Пенсіонери з Європи і США протягом усього життя відкладають частину грошей в приватний пенсійний фонд, щоб мати можливість в старості подорожувати по світу. Це більш вигідний вид інвестування, ніж державні пенсійні програми.

Правда, в українських реаліях такий варіант капіталовкладення теж виглядає ризикованим, оскільки складно передбачити, що трапиться з фінансовою установою через кілька десятків років. В цілому вибирати фонд потрібно за тим же принципом, що і банк для відкриття вкладу. Уважно ознайомтеся зі стратегією капіталовкладення і чекайте дивідендів.

Потрібно змиритися з тим, що ви не дочекаєтеся швидкого прибутку, так як відкладаєте гроші на старість. Але зате в майбутньому ви зможете щомісяця отримувати значну суму, що перевищує державні виплати пенсіонерам. Вам вирішувати, яким буде розмір додаткової пенсії. Якщо ви почнете відкладати вже в молодості, при цьому перераховуючи в фонд від 5% доходу, то до старості у вас накопичиться пристойна сума грошей. Ось тільки головне, щоб до вашої пенсії дотягнув сам фонд, в який ви вкладаєте кошти.

5. Пайові інвестиційні фонди

Спрощена схема цього виду інвестування виглядає так: люди об'єднуються в групу і разом вирішують, куди вкласти свої кошти. Потім дається взнаки ефект масштабу. Велика кількість грошей можна інвестувати в різні інструменти, тим самим обмеживши ризики. Якщо частина капіталовкладень принесе збиток, інша частина все одно дозволить отримати прибуток. Потім її розподілять між усіма акціонерами. Подібні фонди також можуть звернутися за допомогою керуючого, але йому необхідно буде платити.

Цей варіант дозволяє отримати хороший прибуток. Але тут потрібно уважно підійти до вибору партнерів.

6. Нерухомість, машини і обладнання

Ще одна хороша опція для інвестора - придбати товар з тривалим терміном експлуатації і здати його в оренду. Для цього потрібно добре вивчити свій ринок і вкласти значну суму в самих ходовий товар.

Нестабільний ринок нерухомості і складна фінансова ситуація в країні на даний момент зробили невигідним придбання квартир і автомобілів з метою здачі в оренду. Вони обійдуться вам в кругленьку суму, а попит на них навряд чи буде великий. Але зате істотним попитом користуватиметься спеціальне обладнання (наприклад, інструменти для ремонту). У повсякденному житті його використовують рідко, тому багато людей вважають за краще орендувати подібні інструменти.

7. Інвестиції у власний бізнес

Можна починати з будь-якого виду бізнесу і будь-якого масштабу. Наприклад, можна відкрити невеликий бізнес з друзями / родичами або вийти на один з стартап-майданчиків, на яких представлена ​​маса перспективних проектів. Спочатку потрібно визначити перспективний напрям, в якому ви можете добитися успіху. Нехай це буде, наприклад, спортивна екіпіровка для любителів йоги або дитячі аксесуари з модними героями мультфільмів. Визначте кількість конкурентів у вашій ніші і ваші переваги перед ними. Розрахуйте, скільки коштів вам необхідно інвестувати і як швидко окупиться бізнес. Обов'язково прорахуйте можливі ризики і їх наслідки для вас. Після цього можете сміливо запускати і розвивати свій бізнес-проект.

До речі, вам не потрібно відкривати офіс в центрі міста. В останні кілька років товари і послуги можна легко продавати без відкриття офіційного офісу. Більш того, продаючи через сайт або сторінку в соціальних мережах, ви заощадите масу грошей на оренду приміщень.

Завдяки такому виду інвестицій ви зможете розраховувати на отримання стабільного прибутку. Якщо ж вам вдасться пристосуватися до постійних змін ринку, то ви зможете перетворити інтернет-бізнес в головне джерело доходу.

8. Високоприбуткові інвестиційні фонди (HYIP)

Хайпи працюють в інтернеті і прив'язані до віртуальних валют. Як правило, це звичайні фінансові піраміди, які видають себе за інвестиційні компанії. При цьому виплати старим інвесторам стають можливими тільки після залучення нових. Таким чином, тут діє класична схема Понці, коли відсотки інвесторам виплачуються завдяки залученню коштів нових клієнтів. Коротше кажучи, найчастіше це МММ в онлайні.

Засобами інвесторів управляє адміністратор, який повинен дотримуватися обумовлені умови інвестування. Щоб підтримувати розвиток фонду, потрібно постійно залучати нових інвесторів. Але як тільки фонд стає менш популярним, відтік грошей починає перекривати приплив, внаслідок чого фонд закривається. Тут головне - встигнути вчасно його покинути.

9. Освіта та вміння

Цей вид інвестування буде приносити вам користь протягом усього життя. На старті кар'єри фахівців з однаковими дипломами платять однакові зарплати. Але коли ви проходите додаткові курси, отримуєте нові навички і вміння, краще вивчаєте певну сферу діяльності, то підвищуєте свою вартість на ринку праці. Якщо ви в курсі сучасних тенденцій і можете застосувати свої знання в професійній діяльності, то принесете роботодавцю набагато більшу вигоду.

Немає такого виду інвестування, який би гарантував гідну прибуток при відсутності ризиків. Так що потрібно навчитися поєднувати різні варіанти інвестування, керуючись своїми цілями і можливостями. І не забувайте, що одне з кращих капіталовкладень - інвестування в освіту та гідне майбутнє. Нехай ці варіанти не принесуть вам миттєвого прибутку, але колись вони стануть джерелом стабільного доходу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інвестиції #прибуток #форекс #брокер #депозит #курсдолара
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...