У Новограді-Волинському відзначили День партизанської слави

22 вересня 2016 року представники міської влади, ветерани, учасники підпільного руху, молодь, просто небайдужі громадяни зібрались у Сквері Слави, щоб віддати данину шани тим, хто в суворий військовий час боровся з окупантами у глибокому тилу ворога. Учасники зібрання поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку ветеранам-підпільникам та вклонилися пам’яті загиблих та померлих визволителів рідної землі.

Затим у малій залі міського Палацу культури імені Лесі Українки відбулися урочистості. Розпочався захід із музичних вітань у виконанні народного хору ветеранів «Осіннє золото» (керівник – Заслужений працівник культури України Микола Куркач).

Від імені міського голови В.Л. Весельського з вітальною промовою до присутніх звернулася заступник міського голови Л.В. Шутова, яка у своєму виступі, зокрема, зазначила: «Збройний супротив загарбникам чинили понад мільйон народних месників, серед яких було багато зовсім юних дівчат та хлопчаків. В партизанських загонах, з’єднаннях та розвідувально-диверсійних групах вони пройшли через пекло війни і не скорилися.

Сьогодні ми віддаємо данину поваги усім колишнім партизанам і підпільникам. Низький уклін вам, дорогі ветерани, за вашу бойову звитягу й важку працю у повоєнні роки.

Щиро бажаю вам міцного здоров’я, сімейного затишку і добробуту, активної участі у патріотичному вихованні нашої молоді! Довголіття всім вам і основне, миру!»

Також Лариса Валентинівна запевнила, що міська рада ніколи не буде стояти осторонь проблем та життєвих труднощів ветеранів.

До слова було запрошено голову міської організації ветеранів, учасника бойових дій в Афганістані, полковника у відставці В.О. Парфьонова, який зазначив, що у цей день також відзначається 75-та річниця з початку підпільно-партизанського руху в Україні та побажав колишнім захисникам і визволителям рідної землі міцного здоров`я, родинного щастя, невичерпної життєвої енергії та довгих років життя.

З доповідями про часи лихоліття та розмах партизанського визвольного руху на теренах рідного краю виступили член президії, голова комісії ради міської організації ветеранів по роботі з колишніми ветеранами М.А. Пашківський та зв’язківець партизанського загону «За Батьківщину» з’єднання Скубка, полковник у відставці А.В. Будішевський. Адже у наш час молоде покоління про їх бойові подвиги, їх героїчне життя може дізнатися лише з розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури. 

Колишнім партизанам та підпільникам було вручено Почесні грамотами міської ради та подяками міського голови, а також грамоти від міської організації ветеранів. Урочистості супроводжувалися концертною програмою.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі