• Головна
  • Новоград-Волинська центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського провела годину пам’яті «Бабин Яр»
15:31, 30 вересня 2016 р.

Новоград-Волинська центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського провела годину пам’яті «Бабин Яр»

Трагедія Бабиного Яру в Україні є одним з найжахливіших символів знищення євреїв Європи під час Голокосту. 75 років тому, 29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. 

29 вересня 2016 року працівниками центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського у краєзнавчому музеї було проведено годину пам’яті, присвячену одній із найтрагічніших сторінок історії Другої світової війни і Голокосту в Україні – масового вбивства євреїв у Бабиному Яру в Києві. Мета заходу – розкрити зміст і наслідки трагедії Бабиного Яру.

Слухачі прослухали про криваві події у Києві, злочинну діяльність нацистського режиму в Україні і за її межами. Захід супроводжувався цитованими рядками творів українських поетів та відеорядами, присвяченими Бабиному Яру. Зокрема, як зазначили ведучі, згідно з матеріалами Нюрнберзького процесу масове вбивство у Бабиному Яру називалося «утилізацією золота», оскільки з місця страти в Німеччину привозили мішки з золотом і коштовностями. Більше того, на Нюрнберзькому процесі було озвучено реальну кількість загиблих в Бабиному Яру – 168 тисяч євреїв і понад 300 тисяч військовополонених. Ці цифри підтвердив Міжнародний військовий трибунал.

З проникливою промовою до присутніх звернувся голова міського товариства єврейської культури «Відродження» Майстер Лев Хунович, який зазначив, що до Другої світової війни у Новограді-Волинському проживало 11 тисяч євреїв, із яких лише близько 5,5 тисячам вдалось врятуватися. А також розповів про місця масових розстрілів громадян єврейської національності та 13 братських могил у місті Новограді-Волинському і районі.
Захід доповнила книжкова виставка «Трагічні сторінки історії».

Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

Новоград-Волинська центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського провела годину пам’яті «Бабин Яр», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, це надасть більше повноважень поліцейським та підвищить правопорядок
12,6%
Ні, поліцейські почуватимуться "господарями життя" і зловживатимуть цим правом
83,2%
Не знаю, а що це таке?
4,2%
#Новоград-Волинськацентральнаміськабібліотекаім.ЮріяКовальського #БабинЯр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...