• Головна
  • Житомирські годуючі мами стали торгувати... грудним молоком
09:47, 7 жовтня 2016 р.

Житомирські годуючі мами стали торгувати... грудним молоком

Годуючі мами почали активно підробляти продажем власного грудного молока. Адже цей вид заробітку практично не вимагає ніяких витрат і зусиль! Годувальниці розміщують свої оголошення у соціальних мережах. Ось одне з них: «Продаю 3 літри молока за 1000 грн. Збирала молоко для поїздки, але в ній відпала необхідність. Молоко зберігаю за всіма правилами, сама здорова, не курю, не п'ю. Є всі довідки про здоров'я». Подібних оголошень в Інтернеті – маса.

Мешканки Києва, Харкова, Маріуполя та інших великих міст знайшли спосіб підзаробити на надлишки власного молока. Середня ціна за 100 грамів специфічного продукту – 50-60 гривень. Зрозуміло, що для дитини немає нічого кориснішого, ніж грудне молоко, проте лікарі попереджають: через молоко малюки можуть заразитися багатьма хворобами від незнайомих жінок, у тому числі ВІЛ-інфекцією. Інша справа, якщо грудне молоко збирається і зберігається у спеціальних установах — банках грудного молока. Щоб детальніше дізнатися про діяльність таких банків і про ситуацію з грудним молоком журналіст «Ехо» звернулася до завідуючої відділенням постінтенсивного виходжування недоношених новонароджених житомирського обласного перинатального центру Майї Смоляр.

— Останнім часом з'явилися нові тенденції у збереженні грудного молока, — пояснює Майя Миронівна. — Наприклад, у Німеччині та Естонії існують банки грудного молока. В Україні над створенням такого банку зараз працюють у Львові. Головне – дотриматися ряд обов'язкових вимог. Насамперед, жінки-годувальниці, які бажають стати донорами грудного молока, повинні бути ретельно обстежені на наявність ВІЛ, сифілісу і внутрішньоутробних інфекцій, зокрема, цитомегаловірусної інфекції. Дорослі, як правило, досить легко переносять цитомегаловірусну інфекцію, у вигляді невеликої застуди, але якщо заражаються діти, то вилікувати їх неймовірно складно, а багато хто просто гине. Лабораторні обстеження коштують сьогодні дорого, але без них обійтися ніяк не можна...

— Грудне молоко не кип'ятиться, а пастеризується, потім заморожується у спеціальних камерах банку, — продовжує моя співрозмовниця. — Причому, невеликими порціями, оскільки повторно заморожувати його вже не можна. При вживанні треба тільки розморозити порцію грудного молока і трохи підігріти. Не рекомендується змішувати молоко від різних годувальниць, тому бажано визначити для дитини одну годувальницю і використовувати тільки її молоко.

За словами лікаря, менталітет жінок Німеччини та Естонії сильно відрізняється від українського. Наприклад, в Естонії грошей за молоко годувальниці не беруть. Жінки приносять своє молоко тільки тому, що хочуть допомогти нагодувати чужого малюка. У нас же більшість годувальниць намагаються на грудному молоці заробити. Але звинувачувати їх у користі не можна, враховуючи низький рівень життя в нашій країні і моторошну дорожнечу. У таких складних умовах кожен підробляє, як вміє. Інша справа, що далеко не всі українські годувальниці дотримуються стерильності при зборі молока і жорстких правил його зберігання в домашніх умовах. І немає ніякої гарантії, що донори абсолютно здорові.

Пастеризація не вбиває небезпечні віруси в молоці

Як пояснила Майя Миронівна, жінок добре обстежують в поліклініках під час вагітності, проте аналізи на внутрішньоутробні інфекції здають далеко не всі. Але навіть якщо під час вагітності жінка абсолютно здорова, то немає гарантії, що після виписки з лікарні вона буде вести здоровий спосіб життя, дотримуватися гігієни, добре і правильно харчуватися і так далі. Як показує життя, продають грудне молоко найчастіше ті, у кого катастрофічно не вистачає грошей, тобто жінки з малозабезпечених сімей. А такі мами рідко добре харчуються, та й спосіб життя у них не самий здоровий...

Пам'ятаю при Союзі в Житомирі була молочна кухня, куди жінки могли здати надлишки грудного молока. За це платили чисто символічну суму. Молоко пастеризовалось і користувалося великим попитом у мам, яким не вистачало власного молока. В пологових будинках теж збирали надлишки грудного молока, пастеризовали і догудовували малюків. Тоді нікому і в голову не приходило, що діти можуть заразитися. У ті благословенні часи не було стільки серйозних інфекцій, як сьогодні, а про СНІД ми знали тільки з телепередач і журналів.

— При стерилізації неможливо вбити всю можливу інфекцію в грудному молоці?- питаю лікаря.

— Молоко пастеризується приблизно при 70 градусах вище нуля. При такій температурі вбиваються тільки визначені види мікробів, а віруси досить стійкі в зовнішньому середовищі, тому їх знищити не вдається.

— Який відсоток породіль навмисно відмовляється від годівлі грудьми, піклуючись про свою фігуру?- запитую у співрозмовниці.

— Таких у нашому центрі всього відсотків 15-20. Велика частина жінок прагне годувати дитину грудьми. Серед моїх пацієнтів є і колишні моделі, які з задоволенням годують дітей, причому друге і третє за рахунком, не переживаючи за форму своїх грудей. Якщо від природи жінці дані красиві груди, і вона за нею правильно доглядає, робить необхідні вправи і так далі, то груди після годування не втратять форму.

Наостанок Майя Миронівна нагадала, що грудне молоко містить всі імуноглобуліни, які забезпечують нормальний розвиток дитини і хороший імунітет. В ньому знаходяться всі мікроелементи, необхідні для новонародженого. З маминих грудей дитина отримує тепле, стерильне молоко, причому в будь-який момент. Молоко від донора-годувальниці, зберігається в спеціальному банку, відрізняється лише тим, що воно не тепле, а заморожене. Всі корисні мікроелементи і імуноглобуліни в ньому чудово зберігаються. Ось чому на грудне молоко завжди є попит. Що стосується грудного молока, яке пропонують через соціальні мережі, то треба десять разів подумати: чи варто його купувати чи ні. Головне – потрібно бути впевненим в тому, що годувальниця-донор молока абсолютно здорова, а саме молоко зберігається як мінімум в холодильнику в стерильному посуді. Ціна питання – здоров'я, а то і життя вашого малюка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мами #груднемолоко #торгівля #дитина #здоровя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...