• Головна
  • На замітку новоград-волинцям: Як надати правильно першу долікарську допомогу
16:39, 26 жовтня 2016 р.

На замітку новоград-волинцям: Як надати правильно першу долікарську допомогу

Починають піднімати людину, що впала. За словами лікарів, незважаючи на причини падіння людини, оточуючі намагаються тут же її підняти на ноги, однак робити це категорично забороняється. При різкому піднятті людини її можлива травма може посилитися. Краще швидко присісти поруч з постраждалим, перевірити поглядом наявність або відсутність калюж крові, а також задати саме примітивне запитання: «Де болить?» і «Як сильно болить?». Слід пам'ятати про те, що у разі непритомності різкий підйом може спровокувати повторну непритомність.

При ДТП постраждалих витягують з машини. Медики нагадують, що витягати людину з машини, що потрапила в аварію, слід виключно у тому випадку, якщо ви твердо впевнені, що автомобіль зараз загориться або вибухне. У всіх інших випадках людину чіпати категорично забороняється. Можна просто перебувати з ним поруч і постійно розмовляти, надаючи, таким чином, психологічну допомогу. Експерти підкреслюють, що якщо відсутня пряма загроза життю потерпілого, то чіпати її не можна.

Під час судомного нападу людині між зубів кладуть якісь предмети. Насамперед, слід пам'ятати про те, що судоми трапляються не тільки в звязку  епілепсією. Якщо під час такого нападу почати запихати потерпілому щось між зубів, це може призвести до поломки предмета, зламаних зубів хворого і прокушених пальців у «рятувальника». Найкраще, що можна зробити в даній ситуації, – сісти біля голови лежачої людини, підкласти під неї що-небудь м'яке, щоб мінімізувати ймовірність ударів. При цьому голову слід перекладати дуже обережно, взявши у районі скронь і злегка повернувши на бік.

При будь-яких проблемах із серцем потерпілому дають нітрогліцерин. Насправді, існує не так вже багато серцево-судинних захворювань, при яких нітрогліцерин дійсно допомагає, до того ж необхідно знати точне дозування. Люди, які страждають від хвороб серця, завжди мають необхідні ліки з собою, тому краще допомогти людині дістати його таблетки і викликати швидку допомогу, а не давати йому препарати на власний розсуд.

Вправляють вивихи самостійно. Без рентгена не можна на 100% визначити, вивих чи перелом. У будь-якому випадку слід негайно звертатися до травматології і не займатися самолікуванням.

Також, за словами лікарів, не можна ні в якому разі промивати обширні і глибокі рани, діставати з них сторонні предмети. Незважаючи на поради оточуючих людей, не можна мазати обпалену шкіру маслом або мочитися на неї. Також не можна плескати людину, яка подавиться, по спині – це дає зворотний ефект.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як Ви оцінюєте реформу міліції у поліцію?
проголосувало 113 відвідувачів
Позитивно, на вулицях стало значно безпечніше, нові поліцейські заслуговують на довіру
4,4%
Мені байдуже, все рівно нічого не покращилося
8,0%
Негативно, криміногенна ситуація значно погіршилася, змінилися тільки вивіски
87,6%
#Новоград-Волинський #долікарськадопомога #порада
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...