• Головна
  • Де можна відпочити у Житомирській області?
10:17, 15 березня 2017 р.

Де можна відпочити у Житомирській області?

Житомирська область розташована на Волино-Подільській та Придністровській височинах і на Поліській низовині в Україні. Велику частину території області представляють лісостеп і змішані ліси. Територію області пересікає безліч річок, з яких найбільш великі Случ, Тетерів, Уборть.

Люди оселилися в цих місцях досить давно, ще з часів раннього палеоліту. На лівому березі річки Свинолужки і поблизу Радомишля були виявлені стоянки первісних мисливців. Також тут було виявлено безліч пам'яток трипільської культури біля сіл Паволочь, Райки, Трояново. У часи Київської Русі тут жили древляни. У більш пізні часи територія області входила до складу Київської Русі, Литви, Польщі та Російської Імперії. Така багата історія залишила на цих краях безліч пам'яток архітектури і різних пам'яток. Крім усього тут також можна побачити велику кількість пам'яток природи.

До числа незвичайних місць можна віднести Словечансько-Овруцький кряж, який простягається від міста Овруч до села Червонка. Він являє собою нагромадження пісковику, а також червоного і рожевого кварцитів, висота яких досягає 60-80 метрів. Цікавий той факт, що тут ростуть абсолютно незвичайні для цього кліматичного поясу рослини. Такі рослини, швидше за все, характерні для районів Середньої Азії і Кавказу, ніж для смуги Полісся - азалія понтійська, скельний дуб, чорна береза, плющ. Місцевість дуже красива і чимось нагадує в мініатюрі знаменитий Єллоустонський парк в мініатюрі. І якщо ви зібралися ознайомитися з цим дивом природи, то можна зупинитися в ближніх селах Городей, Городня та Червонка.

n_14031720_1.jpg

n_14031720_1.jpg

Недалеко від Житомира знаходиться гарне місце для проведення відпочинку - це село Дениші, розташоване на березі річки Тетерів. Також ці місця припали до смаку скелелазам. Щорічно сюди приїжджають скелелази з різних країн для тренувань та проведення змагань. Туристам тут не дивуються, навпаки, турист може зупинитися на нічліг практично в будь-якому будинку. На території села можна побачити руїни колишнього замку цукрозаводчика і мецената Терещенка. Зовсім недалеко розташоване інше село Тригір'я, до якого можна пройтися пішки. Сосновий ліс, річка і мальовничі скелі не залишать нікого байдужим. На скелястому березі ріки розташувався старовинний Тригірський Спасо-Преображенський Чуднівський чоловічий православний монастир, який був заснований в 1583 році. Він вважається самим затишним і компактним монастирем, що знаходиться на території України. В стінах монастиря зберігається чудотворна ікона Тригірської Божої Матері.

Якщо ви хочете побачити справжнє Українське Полісся, то вам краще всього відправитися в Поясковский ліс або Поліський заповідник, що знаходиться в Овруцькому районі. На цих територіях збереглися ліси в тому вигляді, якими вони були століття тому - з болотами, озерами, річками та безліччю різноманітної рослинності. На території заповідника живе безліч диких звірів - бобри, олені, кабани, вовки і рисі. Тому якщо ви збираєтеся відправитися на прогулянку по цих місцях, то необхідно домовитися про це з місцевим єгерем.

Викличе інтерес у туристів озеро Свято, його ще називають Дідовим, в Овруцькому районі. Утворилося озеро на місці карстового провалу. Озеро відрізняється великою глибиною і і найчистішої водою, хімічний склад якої входять срібло і фтор, а береги озера вкриті чистим кварцовим піском. Також в озері водяться ондатри, бобри, різноманітна риба і безліч водоплавних птахів.

n_14031720_2.jpg

n_14031720_2.jpg

А в селі Чортория Любарського району вашу увагу приверне дивовижної краси ландшафтний парк. На його території можна побачити алею з вікових лип і безліч композицій з різноманітних листяних і хвойних дерев. Вік багатьох дерев досягає 150-180 років. Парк по праву можна віднести до числа найкращих в Україні.

А ось до чого призводить коли старовинний ландшафтний сад залишають без догляду, можете побачити в селі Івниця Андрушівського району. У XVIII столітті на цьому місці був закладений прекрасний парк з алеями і системою шлюзів і ставків. Сьогодні на місці алей можна побачити тільки протоптані стежки. Без належного догляду парк перетворився на дрімучий ліс з двохсотлітніми деревами. Від садибного комплексу залишилися тільки фрагменти в'їзної брами, а також руїни веж з бійницями. Вся ця картина надає цьому місцю якийсь похмурий відтінок.

Ще одне незвичайне місце можна побачити біля села Рудня Замисловицька Олевського району. Посеред лісу ви можете побачити нагромадження величезних валунів льодовикового періоду. Деякі камені досягають розмірів невеликого будинку, і в зв'язку з цим це місце назвали Кам'яним селом (або Кам'яної селом).

n_14031720_2.jpg

n_14031720_2.jpg

Цікава та обставина, що ці камені розташувалися рядами, що створює їх схожими на вулиці. На одному з каменів можна побачити виразні відбитки, які дуже схожі на сліди. Місцеве повір'я говорить про те, що якщо ви станете на цей слід і загадаєте своє бажання, то воно неодмінно збудеться. Для тих, хто бажає перевірити правдивість цього повір'я, до каменя спеціально приставлена драбина. На пошуки Кам'яної села найкраще вирушати в супроводі місцевих жителів. Під час проходження маршруту до каменів вам розкажуть безліч легенд і загадкових історій про цьому дивному місці. Вирушаючи в похід до Кам'яного села, не забудьте взяти з собою якусь тару для грибів, яких тут безліч.
В районному центрі Володар-Волинському можна відвідати музей коштовного і декоративного каміння. Колекція музею створена на зразках унікального Волинського родовища моріону. Експозиція музею розміщена в трьох залах і налічує більше 1500 експонатів дорогоцінних і декоративних каменів і велику кількість художніх виробів з них. У часи Російської Імперії селище належало фельдмаршалу Кутузову. Тепер тут можна побродити по селищу побачити бюст, встановлений на честь полководця і пройтися старовинним парком з двохсотлітніми тополями і дубами.

Якщо ви зібралися подорожувати по Житомирській області, то вам неодмінно варто відвідати одне з найстаріших міст України - місто Коростень. Згадки про це місто були ще в "Повісті тимчасових років", як про неприступної фортеці. Варто згадати розповідь про те, як княгиня Ольга помстилася жителям міста і князю Малу за смерть свого чоловіка. Сьогодні в пам'ять про цю подію на території міста встановлено пам'ятник князю Малу, який боровся з непомірними поборами київських князів. Ще Коростень примітний своїми унікальними геологічними пам'ятками. Протікаюча тут річка Уж за багато мільйонів років виточила в гранітних породах химерні і часом мальовничі скульптури. Більшість з них має свої власні назви - "Баранячі лоби", "Велетенські котли", "Купальня княгині Ольги". Вся ця нерукотворна кам'яна пишність варто того, щоб побачити її.

n_14031720_3.jpg

n_14031720_3.jpg

Пам'ятки Житомирської області перераховувати можна нескінченно. Також є на що подивитися і в районних містах зі старовинними назвами - Олевськ, Радомишль, Овруч. Житомирська область має все, щоб стати однією з розвинених туристичних центрів України. Але в даний час інфраструктура туризму тут розвинена досить слабо. Загальна кількість спеціалізованих міні-готелів можна перерахувати на пальцях, а в більшості цікавих природних та історичних місць вони практично відсутні. Але це зовсім не означає, що туризм знаходиться в повному запустінні. Місця, де можна прожити кілька днів, можна знайти в будь-якому селі і за досить прийнятну ціну. Природно, що сервіс в таких місцях невисокий і розраховувати на екскурсії і культурну програму не доводиться. Але все це компенсується красою місцевого краю і туристу з невисокими вимогами тут може сподобатися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #природа #визначнімісця #туризм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...