• Головна
  • Сьогодні православні християни посиленно моляться перед образом Пресвятої Богородиці "Тучна гора"
10:56, 6 квітня 2017 р.

Сьогодні православні християни посиленно моляться перед образом Пресвятої Богородиці "Тучна гора"

Згідно з переказами, у XVII столітті ця ікона знаходилася в одному з чоловічих монастирів Твері і була подарована настоятелем монастиря працівникові Космі Волчанінову в подяку за добре виконані роботи в монастирському храмі.

Вмираючи, Косма заповідав дітям зберігати образ Божої Матері і передавати його з покоління в покоління. Але онук Косми знехтував сімейною традицією і після отримання спадщини виніс стару ікону на горище. Але незабаром Божа Матір його напоумила. Невістка Косми терпіла багато образ від чоловіка і його рідних. У відчаї жінка вирішила покінчити життя самогубством.

По дорозі в порожню лазню, де нещасна вирішила звести рахунки з життям, їй з'явився невідомий монах і сказав: «Куди ти, нещасна, йдеш? Повернися додому. Іди, помолися Божій Матері Тучній Горі, і будеш жити добре і спокійно».

Схвильована молода жінка, повернувшись додому, розповіла все рідним, не приховуючи свого злочинного наміру. Стали розшукувати ченця, але не знайшли його. Ікону негайно відшукали на горищі, очистили від бруду і поставили в будинку на почесному місці. Сталося це напередодні свята Благовіщення Пресвятої Богородиці. Увечері в будинок був запрошений парафіяльний священик, який відслужив перед іконою всенічне бдіння.

Понад півтораста років ікона перебувала в родині Волчанінових. Катерина, донька Василя, останнього з роду Волчанінових, вийшовши заміж за Георгія Івановича Коняєва, взяла до себе ікону Божої Матері як найдорожчу спадщину. І в домі Коняєва перед цією іконою звершувалися молебні і всенічні бдіння.

У 1863 році при цвинтарній церкві Смоленської ікони Божої Матері було вирішено влаштувати другий боковий вівтар, щоб можна було здійснювати в один день дві Літургії. Тодішній власник ікони Георгій Коняєв побажав передати образ Богородиці в храм. Він звернувся до причту з проханням влаштувати ще один приділ для чудотворного образу Матері Божої «Тучна Гора».

15 липня 1866 року ікона була перенесена хресним ходом з дому Коняевих у побудований приділ. Після революції Смоленський храм був зруйнований, і чудотворна ікона зникла. У даний час у Твері у Вознесенському соборі знаходиться шанований список цього образу Пресвятої Богородиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Андрій Садовий
12,8%
Вадим Рабинович
5,1%
Володимир Парасюк
10,3%
Дмитро Ярош
14,1%
Михайло Саакашвілі
18,6%
Надія Савченко
2,6%
Олег Ляшко
6,4%
Олександр Турчинов
1,3%
Петро Порошенко
10,9%
Юлія Тимошенко
9,6%
Юрій Бойко
8,3%
#Православні #християни #молитва #настоятель #монастир #образБожоїМатері
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...