![](https://s.04141.com.ua/section/logo/upload/pers/142/logo.png?20240727)
11:59, 9 квітня 2017 р.
«Не я б’ю, верба б’є»: новоград-волинці святкують Вербну неділю (ВІДЕО)
Далеко не всі звягельчани знають, у чому сенс свята Вербної неділі. Для багатьох це просто народна традиція. Однак цей день тісно пов'язаний з певною подією в історії християнства.
За переказами, саме в цей день перед мученицькою смертю Ісус Христос прибув до Єрусалиму. У західній церкві це свято носить назву Пальмової неділі: згідно з однією з християнських традицій, Ісуса зустрічали як царя з пальмовими гілками в руках.
У православному християнстві символом цього свята є верба. Ця рослина асоціюється з пробудженням до нового життя, тому що перша оживає після зими. Заміну пальмі знайшли й в деяких інших країнах.
Прийти до церкви, побути на богослужінні, послухати проповідь у цей день найголовніше.
Величезна кількість новоград-волинців вже традиційно прийшли цього дня до Свято-Михайлівської православної церкви Київського патріархату, де духовний наставник - Отець Геннадій проводив сьогоднішню службу. Від малого до великого прийшли до храму щоб посвятити вербові гілочки.
![«Не я б’ю, верба б’є»: новоград-волинці святкують Вербну н..., фото-1 «Не я б’ю, верба б’є»: новоград-волинці святкують Вербну неділю (ВІДЕО), фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Фотозвіт події Ви можете подивитися ТУТ.
За народними звичаями, господарі після богослужінь до хати не заходять, а садять на городі по кілька гілок, "щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток". Решту ж заносять до власної домівки та ставлять на покуті під святими образами.
![«Не я б’ю, верба б’є»: новоград-волинці святкують Вербну н..., фото-2 «Не я б’ю, верба б’є»: новоград-волинці святкують Вербну неділю (ВІДЕО), фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Щоправда, якщо когось бачать у хаті, кого не було в церкві, то жартома б’ють цю людину освячено вербою примовляючи:
Не я б'ю - верба б'є,
За тиждень Великдень,
Недалечке червоне яєчко!
Крім того, молоді хлопці та дівчата б'ються свяченою вербою ще й коло церкви та дорогою додому. А під час такого цікавого процесу вони вигукують таке.
Будь великий, як верба,
А здоровий, як вода,
А багатий, як земля!
Як у Новограді-Волинському святкували Вербну неділю, дивіться у нашому відеорепортажі:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:02
25 липня
14:36
25 липня
ТОП новини
Оголошення
19:42, 24 липня
3
15:49, Вчора
29
16:26, 22 липня
31
live comments feed...