• Головна
  • Зелені святки 2017: традиції, обряди, які трави святити на Трійцю
11:20, 31 травня 2017 р.

Зелені святки 2017: традиції, обряди, які трави святити на Трійцю

Зелені святки 2017: традиції, обряди, які трави святити на Трійцю

У православному календарі червня є особлива дата, на що особливу увагу звертають віруючі: Трійця 2017.

Трійцю в Україні християни чекають з нетерпінням, адже це радісне свято на межі весни та літа - Свята Трійця, яка поєднала християнські канони і язичницькі традиції, як, власне, майже кожне традиційне свято.

Більшість великих свят у церковному календарі є перехідними, тобто такими, які залежать від Великодня, який цього року був 16 квітня. Тому, відповідаючи на питання, коли Трійця в 2017 році, повідомляємо - Трійця випадає на 4 червня. Свята Трійця відзначається через 50 днів після Воскресіння Христа. Тому свято також називають П'ятидесятницею.

День святої Трійці - день народження християнської церкви, на горі Сіон знайшла свій перший храм, перше звернених і проповідників. Троїцький тиждень в народі називали Зеленим. Традиції Трійці говорять про те, що віруючі люди відвідують в неділю службу, поминають родичів, особливо загиблих не своєю смертю. На свято прийнято приймати і пригощати гостей, відвідувати рідних. Обмежень для страв немає. Єдина традиція - коровай, який символізує єдність сім'ї.

Також Зелені свята зеленим літом святкують, прикрашаючи своє житло запашними рослинами, зеленими гілками, ароматними польовими квітами. І зараз прийнято розкладати на підлогу або ставити у вази так зване "зілля".

Це в першу чергу квіти, в основному польові, і букети, складені з пахучих трав і зелених гілок дерев: берези, липи, клена, дуба, горобини, а також аїру, м'яти, меліси, тощо. Підлога в будинку засипається свіжою травою, яка на Трійцю володіє особливою силою: захищає будинок від темних сил.

Також за традицією влаштовують ігри на Трійцю. Однак важливо пам'ятати, що не можна в неділю на Трійцю купатися у водоймах, так русалки можуть занягнути на дно (у всякому разі так кажуть).

Свята Трійця: традиції святкування

Зелень символізує по народних традиціях на Трійцю життя, а після засохлі гілки прийнято спалювати. Але найголовніша прикраса на Трійцю - це березові гілки, які кладуть на вікна в будинку. Березу вважають символом чистоти, непорочності, також її здавна називали знаком відображення наближення літа, тому вона давно стала частиною традицій свята Трійця.

Традиції на Трійцю на увазі, що всі віруючі люди обов'язково відвідають церкву в цей день. Цікаво, що польовими квітами і гілками прикрашають не тільки будинки і квартири, але і підлоги храму, в якому читають молитви і славлять Бога.

Що можна робити на Трійцю

Християни повинні намагатися використовувати вихідний день не тільки для пікніка на природі, а й для того, щоб згадати зішестя Святого Духа на апостолів - після нього учні Господа заговорили різними мовами і розійшлися по всьому світу, щоб розповідати про Ісуса Христа. Якраз на свято Трійцю можна зібратися всією родиною за великим столом - будь-яких обмежень в їжі в цей день немає.

Що не можна робити на Трійцю

У народі багато розмов ходить про те, чого не можна робити на Трійцю. Багато заборон викликають посмішку, адже вони пов'язані з язичництвом і не мають ніякого відношення до святого свята. Кажуть, що на Трійцю не можна виконувати фізичну роботу, а також прибирати будинок, шити або затівати велике прання. Подібна діяльність не є гріховним, але вважається, що побутова метушня не повинна відволікати нас від головної суті свята.

Молодих батьків цікавить питання про те, чи можна хрестити свою дитину на Трійцю. Певних заборон на хрещення в цей день немає, але через те, що в церкві відбуватимуться святкові служби важливу процедуру можуть перенести на більш відповідний період. Тому краще відразу не планувати хрестини на свято Трійці.

Про те, чи можна на Трійцю ходити на цвинтар, кажуть не без його участі. Але всі одноголосно сходяться на думці, що в цей день варто ходити до церкви, а для кладовища виділяють спеціальні поминальні дні.

Обряди на Трійцю і плетіння вінків

Раніше в цей день прийнято було влаштовувати масові гуляння - така програма була частиною обрядів на Трійцю. Молоді люди співали пісні, водили хороводи, розпалювали багаття і навіть ворожили. У цей день юнаки з усією серйозністю оглядали собі наречених. Але варто зауважити, що і дівчатка могли вибрати собі в це свято нареченого. Для цього всі незаміжні дівчата плели вінки на Трійцю і надягали їх на голову того, хто був їм милий. Такий обряд на Трійцю вважався свого роду заручинами.

А ось ворожіння проходили у формі гри і влаштовувалися біля водойм. Дівчата плели вінки на Трійцю і кидали їх у річку. Чий вінок найдалі попливе, та дівчина швидше за всіх вийде заміж. Часто таке пророцтво збувалося, тому наступні покоління жінок виконували ті ж обряди на Трійцю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трійця #свято #обряди #прикмети #Зеленісвята
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...