• Головна
  • Через травневі заморозки на Житомирщині пропаде до 80% врожаю абрикосів і до 50% слив
11:03, 8 червня 2017 р.

Через травневі заморозки на Житомирщині пропаде до 80% врожаю абрикосів і до 50% слив

Через травневі заморозки на Житомирщині пропаде до 80% врожаю абрикосів і до 50% слив

Неочікувані сильні травневі заморозки до мінус п'яти і більше градусів, які вдарили по Україні, неодмінно вплинуть на майбутній врожай. У цьому році українці не зможуть наїстися ні власними абрикосами, ні сливами, ні виноградом.

А ціни на фрукти, прогнозують спеціалісти, зростуть на 20-30 відсотків. На Житомирщині, на щастя, не було дуже низьких температур, як, скажімо, на Одещині, але все ж таки нічні приморозки встигли нашкодити рослинам. Які ж збитки врожаю очікуються від травневих приморозків в нашій області? На це запитання газеті "Эхо" відповів начальник управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Руслан Кирилюк.

- Від заморозків найбільше постраждали плодові дерева. Зниження температури до одного-п'яти градусів морозу в повітрі для цих дерев дуже небезпечне. Крім того, холодна і вітряна погода впливала на їх запилення. Серед плодово-ягідних культур найбільшого пошкодження зазнали кісточкові багаторічні насадження, зокрема очікується до 30-80% недобору врожаю абрикосів, сливи - 15-50%, вишні - 15-40%, черешні -10-41%. Трохи менше, але все ж таки постраждали яблуні, і недобір врожаю яблук очікується в межах 2-30%, груш - 6-30%, горіхів - 3-80%, ягід (полуниці, смородини, малини) - 10-15%.

Весняний приморозок призвів до пошкодження листків картоплі, гарбузів, практично повністю знищив висаджену розсаду помідорів та листя і суцвіття винограду.

За словами Руслана Миколайовича, заморозки вплинули також на озиме жито, рослини якого перебували тоді у фазі початку виходу в трубку, а ця фаза розвитку дуже вразлива до заморозків. При зниженні температури в рослинах припиняється обмін речовин і вони втрачають силу росту. Закладка колосків відбувається в екстремальних умовах. Мова йде не про втрату врожаю озимого жита, а про недорозвиненість і виснаженість цієї культури після заморозків. Але станом на 22 травня більшість посівів озимого жита знаходилися в задовільному стані.

Що стосується озимої пшениці та ячменю, то вони перенесли заморозки переважно у фазі кущення і не відчули значного негативного пливу. На посіви ранніх ярових зернових і зернобобових культур холодна погода істотного негативного впливу не мала, хіба що збільшилася тривалість періоду сівба-сходи.

В області відмічено місцями пошкодження сходів кукурудзи на зерно, сої, пожовтіння верхівок ячменю, жита та пшениці, очікуваний недобір врожаю цих культур становитиме 5-10% до запланованого, а також в окремих господарствах очікується пересів кукурудзи на зерно та сої на площах від двох до десяти відсотків.

На запитання журналіста, чи можна ще якось врятувати пошкоджені заморозками плодові дерева, зокрема абрикоси та сливи, спеціаліст відповів: "Якщо віти дерев почорніли, це ще не означає, що вони обов'язково висохли від заморозків. Це може бути моніакальний опік, тобто вірусна хвороба. Заморозки могли, так би мовити, знизити імунітет рослини і стимулювати розвиток хвороб. Тому можна спробувати обробити почорнілі віти препаратом "Хорус". Крім того, щоб плодові дерева відійшли від важкого стану стресу, їм потрібен дуже рясний полив".

Наприкінці розмови Руслан Кирилюк поділився цікавою інформацією, яка надійшла від Житомирського обласного центру гідрометрології: у цьому році запаси вологи в ґрунтах нашої області знаходилися в межах норми, чого не було у попередні вкрай посушливі роки, коли ґрунти були надто зневоднені. Цього року метровий шар ґрунту містить 180-195 міліметрів вологи, а два-три роки тому в ґрунтах не налічувалося й ста міліметрів. Це говорить про те, що в нашій області є умови для нормального розвитку рослин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#абрикоси #вишні #слива #мороз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...