• Головна
  • Зміни в законі: скільки тепер складає розмір аліментів на дітей?
10:59, 27 червня 2017 р.

Зміни в законі: скільки тепер складає розмір аліментів на дітей?

Зміни в законі: скільки тепер складає розмір аліментів на дітей?

На початку липня цього року вступить в силу ряд змін і доповнень щодо аліментів і розділу майна подружжя. На який розмір або відсоток аліментів від заробітку чи іншого доходу не проживаючого з ними батька(матері) тепер можуть претендувати діти? Хто має право ці гроші отримувати? На яку частку при розділі майна може претендувати чоловік, з яким залишаються проживати діти? На ці та інші питання ми постараємося відповісти.

Отже, з початку наступного місяця той з батьків або опікунів, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів в розмірі ¼ - на одну дитину, ⅓ - на двох дітей і 50% від доходу - на трьох і більше дітей.

Збільшено розмір аліментів на одну дитину: він не може бути менше 50% прожиткового мінімуму (ПМ). Для дітей до 6 років ПМ з 1 травня становить 1 426 гривень, з 1 грудня - 1 492 гривні. Тому мінімальні аліменти на користь дитини становитимуть не менше 713 грн. з травня і 746 грн. з грудня. Якщо дитині від 6-18 років, то ПМ з 1 травня 2017 р становить 1 777 грн., А з 1 грудня - 1 860 грн. Відповідно 50% - це 889 грн. (З 1 травня) і 930 грн. (З 1 грудня). Крім того, законом встановлено також і максимальний розмір аліментів - не більше 10 ПМ. Для дітей до 6 років це сума становить 14 260 грн., А з грудня - 14 920 грн .; для дітей з 6 до 18 років - 17 770 грн., а з грудня - 18 600 грн.

Якщо другий з батьків заборгував аліменти, то вони будуть стягуватися виходячи з фактичного доходу, який він мав у той період, і тут неважливо, отриманий дохід в Україні чи за кордоном. Більш того, якщо той з батьків, який проживає окремо, не хоче платити аліменти, оскільки або не має постійної заробітної плати, або його офіційний дохід дуже малий, а сам при цьому купує дорогі речі (вартість яких понад 16 840 грн.), То у вас з'являється реальна можливість все-таки отримати хороші гроші на дитину.

Неповнолітня дитина (від 14 до 18 років) має право самостійно отримувати аліменти. І тепер ці гроші будуть власністю самої дитини, а не того з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, а батько зобов'язаний буде розпоряджатися аліментами виключно за цільовим призначенням і тільки в інтересах свого чада.

Суд може збільшити частку в спільному майні подружжя, з яким залишилися проживати діти (якщо це майно ділиться), якщо другий з батьків ухиляється від виконання своїх обов'язків по утриманню дітей.

Якщо ж ви звертаєтеся до суду, щоб стягнути з другого з батьків додаткові витрати, пені (неустойки) за прострочення сплати аліментів, щоб проіндексувати їх або ж змінити спосіб їх справляння, то судовий збір оплачуєте тепер не ви.

Ось такі зміни в законі відбулися. Тепер той з батьків, з ким залишаються діти, може збільшити свою частку при розділі майна. З плюсів також звільнення від сплати судового збору і збільшена сума аліментів. Що ж стосується введення максимального розміру аліментів, то тут, здається, не все так гладко. Адже є люди, дохід яких обчислюється сотнями тисяч і навіть мільйонами, а за законом вони тепер не будуть платити більше максимуму. Залишаються питання і з приводу отримання дитиною з 14 років аліментів самостійно. Як це буде працювати на практиці, поки невідомо. Загалом, наскільки ці зміни ускладнять життя одним і полегшать іншим, покаже час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Аліменти #розділ #майно #подружжя #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...