• Головна
  • Фомин день: традиції і прикмети в день пам’яті апостола Фоми
11:31, 19 жовтня 2017 р.

Фомин день: традиції і прикмети в день пам’яті апостола Фоми

Фомин день: традиції і прикмети в день пам’яті апостола Фоми

19 жовтня, в Фомин день, щороку православні вшановують пам’ять апостола Фоми

Рибак з міста Пансади в Галілеї почув проповідь Ісуса Христа і пішов за ним, ставши одним з його дванадцяти учнів – апостолом Фомою. Фому прозвали «близнюком», тому що зовні він дуже нагадував самого Ісуса.

Віруючі вшановують пам’ять святого Фоми в день його кончини – 19 жовтня за новим стилем. В історію християнства апостол увійшов як «Фома невіруючий» – це прізвисько навіть стало прозивним для всіх людей, які у чомусь сумніваються. Він єдиний з учнів засумнівався в тому, що Ісус Христос дійсно воскрес з мертвих. Згідно з Євангелієм від Іоанна, Фома заявив: «Якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів, і не вкладу пальця мого в рани від цвяхів, і не вкладу руки моєї в ребра Його, не повірю». І Господь явив йому цей доказ і дозволив доторкнутися до своїх ран. Ім’я Фоми стало символом спроби замінити віру знанням.

Після смерті і воскресіння Христа апостол Фома проповідував Євангеліє в Індії, тут до сих пір живуть християни, які називають себе «християнами апостола Фоми».

У слов’ян святий Фома шанувався за свою ощадливість і запасливість. До Фоминого дня підводили підсумки року, підраховували урожай і розподіляли, як витрачати запаси на зиму.

А ще було прийнято міняти замки на будинках і коморах в цей день. У торгових лавках ставили нові ікони та лампади – щоб жвавіше йшла торгівля.

З Фоминим днем ​​пов’язано багато приказок. «На Фому тягни все в крому», «Радий Фома, що велика крома». Крома – це велика торба або короб для зберігання продуктів. За багатий урожай і великі запаси на зиму дякували Святому Фомі і йшли ставити йому свічку до церкви.

Вдома накривали великий стіл і прямо-таки об’їдалися. Адже «Фома ломить закрома, все бери задарма» – можна було порадіти багатому врожаю і як слід цю справу відзначити.

У день апостола Фоми спостерігали за погодою і будували прогнози на майбутнє. Вважалося, що якщо в Фомин день погода безвітряна, то потрібно чекати швидкого похолодання.

Якщо на Фому випадав сніг без дощу, то можна було чекати великого врожаю на наступне літо.

А ще сніг в Фомин день означав, що 22 листопада вже будуть справжні морози, «зима стане на ноги».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АпостолФома #православні #пам’ять #воскресіння #церква #віра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...