• Головна
  • 24 жовтня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії
10:58, 24 жовтня 2017 р.

24 жовтня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

24 жовтня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято.

Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.

Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт. Іноді влаштовуються спеціальні заходи, на яких Організація Об’єднаних Націй за допомогою електронних засобів комунікації зв’язується з різними містами світу.

Всесвітній день інформації про розвиток

19 грудня у 1972 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй заснувала Всесвітній день інформації про розвиток (World Development Information Day), мета якого полягала в залученні уваги світової громадської думки до проблем розвитку та до необхідності зміцнення міжнародного співробітництва для їх вирішення.

Тиждень роззброєння (з 24 по 30 жовтня)

Тиждень роззброєння (Disarmament Week) проходить під егідою ООН щороку з 24 по 30 жовтня. Узагальнюючою темою Тижня служать слова: «Досягнення миру і безпеки шляхом роззброєння»

Щорічне проведення Тижня роззброєння, що починається в день річниці заснування Організації Об’єднаних Націй, передбачено в Заключному документі спеціальної сесії Генеральної Асамблеї 1978 року, присвяченій роззброєнню.

Іменинники сьогодні:

В цей день можуть святкувати іменини володарі таких імен: Філіп, Олександр, Анатолій, Вікторія Ісаак, Лев, Макар, Зінаїда, Іларіон, Йосип, Мойсей.

Народний календар:

24 жовтня вшановується пам’ять Пилипа, апостола від семидесяти. Якщо цього дня вранці випадав сніг, можна було очікувати студену зиму.

Наші пращури казали: “Кичига і вороч (лопать водяного колеса) сперечаються. Селяни на млин молотити зерно возять” – з цього часу починали заготівлю борошна.

Цей день в історії:

24 жовтня 1648 – висновок Вестфальського миру.

Це документ приніс закінчення тридцятирічної війни (1618 – 1648р.) Між католицькими і протестантськими державами. З боку католиків воювали Іспанія, Австрія та Польща, протестантську віру захищали Данія, Нідерланди, Франція, Швеція, Великобританія і Росія. Дипломатичний конгрес поклав початок державному суверенітету країн Європи. Для кожної сторони – учасника конгресу були свої переваги від підписання цього світу. Примітно, що в цей час вперше було згадано князівство Московія. Доля Німеччини з цього дня пішла по новому руслу: у таборі запанувала роздробленість. Зате Швеція і Франція отримали нові землі.

24 жовтня 1939 в магазинах Нью-Йорка вперше з’явилися нейлонові панчохи.

Ажіотажний попит на новинку промисловості призводив до того, що новинку нетерплячі покупниці одягали прямо на вулицях міста. Синтетичний матеріал був створений в 1938 році, про що компанія Дюпон повідомила на всесвітній виставці. Цей одяг майбутнього припала до смаку жінкам миру і здійснила справжню революцію краси. Демонстрував новинку на виставці 12 метровий манекен, на який були надіті панчохи. Пробні екземпляри в якості реклами лунали жінкам безкоштовно. Всього лише через півроку Нью-Йорк міг констатувати – за цей час було продано 5 мільйонів пар.

24 жовтня 1999 року – в Івано-Франківську урочисто відкрили пам’ятник Роксолані.

Роксолана (Анастасія Лісовська) була найулюбленішою дружиною Сулеймана I Пишного, султана Османської імперії. У 1518 році на рідне місто Анастасії Лісовської, Івано-Франківськ, напали кримські татари та Анастасія потрапила в полон. Згодом вона опинилася в султанському гаремі і стала наложницею.

Цього дня народилися:

24 жовтня 1493 – лікар Парацельс Лікар і алхімік Філіп Парацельс визначив, що отрута й ліки є одне, все залежить від дози. Старовинна дворянська родина славилася лікарями декількох поколінь, однак Парацельс сам придумав собі цей псевдонім, воліючи вважати себе « вище цельсия » ;. Він вивчав окультні науки в абата Йоганна Трітемія в Вюрцбурзі. Саме Парацельс винайшов вакцинацію від чуми. Також він вважав, що в людському організмі всі процеси відбуваються хімічним шляхом. Він виготовляв ліки з еліксирів рослин, написав кілька філософських робіт.

24 жовтня 1804 – Вільгельм Вебер, німецький вчений Професор університетів в Галле, Геттінгені та Лейпцигу, в 1833 році сконструював перший телеграф. Він вперше виявив зв’язок між силою струму і щільності заряду, визначив швидкість світла і побудував і описав теорію елементарних магнітів. Головне його відкриття – встановлення абсолютної системи вимірювань електрики.

24 жовтня 1862 – Даніель Сваровскі, засновник австрійської імперії дорогоцінного скла і каменів Його перший винахід – машина, обробна камені і кристали з небаченою до того часу точністю. Патент на цей винахід дав йому можливість заснувати в маленькому селі завод по обробці та огранюванню каменів. Сини продовжували справу і разом з батьком придумали технологію огранювання, практично довівши її до досконалості. Високоякісний кришталь і богемське скло стали зразком прозорості і блиску. Технологія обробки і склад сумішей до сьогоднішнього дня зберігається в найсуворішому контролі. Кристали Swarovski на сьогоднішній день – самостійний вид ювелірного мистецтва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОрганізаціяОб’єднанихНацій #державнесвято #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...