Novohrad Smart City: Чи стане Новоград-Волинський "розумним містом"?

Новоград Смарт Сіті

Мабуть, усі мешканці Новограда-Волинського бажають жити у модерному та розвиненому місті, де рівень надання державних послуг відповідав би очікуванням громадян, рівень достатку забезпечував би нагальні потреби і не гнав би наших мешканців закордон на заробітки.

Щодо економічного розвитку, то слід зазначити, що у повній мірі потенціал міста не використовується. Безперечно на території Новограда-Волинського є підприємства, які успішно розвиваються та є бюджетоутворюючими, але їх можна на пальцях перелічити. Потоку інвестицій у місто та й мабуть, як і загалом по Україні не спостерігаємо. Але це не значить, що потрібно опустити руки чи пустити справи самопливом.

Є в сучасній історії приклади революційних змін, як в економічному плані так і в адміністративному, в тому числі і в Україні.

Сьогодні ми розглянемо проект, який зміг би вивести на новий рівень життя мешканців Новограда-Волинського, а саме побудова повноцінної системи Novohrad Smart City (Новоград Смарт Сіті). Слід зазначити, що деякі елементи, які б можна було віднести до Smart City, у місті вже реалізується на базі Новоград-Волинського міськрай ТМО та КЗ «ЦПМСД міста. Але це невеличкий сегмент цілої системи, до якої нам ой як далеко. Наше місто лише на початку шляху.

Мабуть і в Україні, немає жодного міста, в якому було б побудовано досить велику кількість елементів, що відносяться до «Smart City», в більшості міст немає навіть готової побудованої базової інфраструктури. Причина зрозуміла. Більшість місцевих адміністрацій ледве зводять кінці з кінцями. Вистачає тільки на щорічне латання дірок в асфальті і підтримку на плаву комунальних служб. Якщо залишаються надлишки на тюнінг, то можна ще й оновити лавочку до весни в центральних скверах. Або побілити бордюри вапном перед святом. Якщо місто претендує на щось більш сучасне, то йому, швидше за все, доведеться залізти в борги, наприклад перед ЄБРР, і затягнути пояс на кілька років заради чогось масштабного. Скажімо, для поновлення комунального транспорту.

Є в регіонах України є позитивні приклади реалізації проекту «Smart City». Наприклад, у Вінниці працює автоматизована система управління ЖКГ на хмарній платформі Microsoft. За два роки ця система зробила роботу ЖЕКів більш ефективною і прозорою. В системі зберігається база даних по всіх будинках і жителям міста, інформація про виконання робіт, тарифах і нарахуваннях, а також ведуться всі розрахунки з населенням. Доступ до неї, крім співробітників ЖЕКів, має і міська рада.

Наразі, у Новограді-Волинському відсутні елементарні сайти двох основних комунальних підприємств КП "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" та КП "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства". Про проведення ремонтних робіт чи якісь інші надзвичайні ситуації доводиться лише здогадуватись або шукати не зовсім позитивні пости мешканців у соціальних мережах. Нещодавно позитивно мешканці міста оцінили пост керівника теплокомуненерго у мережі Фейсбук про проведення ремонту. Що свідчить про те, що новоград-волинці згодні терпіти певні незручності, але хочуть бути повідомлені завчасно. Повним аутсайдером в місті в питаннях оплати за надані комунальні послуги є ВУВКГ. Показники тут збирають "по-старинці", шляхом обходу контролерами. Платіжки теж не часто з'являються у поштових скриньках. Мабуть, це єдине з комунальних підприємств міста, яка не має автоматизованого сервісу приймання платежів чи зручної форми подачі показників лічильників. Така ж ситуація з ОСББ.

Ви надали свої послуги, та зумійте у зручний для людей спосіб отримати зароблене. У більшості мешканців міста підведений Інтернет і сплата за отримані комунальні послуги займе не більше 5 хвилин.

Йдемо, далі…. З елементів системи, які вже реалізовані у місті - системи безпеки через встановлення відеокамер, у нашому місті кілька років тому були встановлені до десятка відеокамер, зображення яких виводиться у черговій частині Новоград-Волинського відділу поліції.

Вони у певних випадках допомагають розкривати злочини. Але для їх більш ефективної роботи необхідна більша кількість. Також необхідно забезпечити посаду окремого оператора, який в режимі онлайн міг би відслідковувати усі події. Є сенс запровадити функцію розпізнавання обличчя людини, для швидкої ідентифікації особи.

У деяких містах України вже реалізовані розумні зупинки. Оснащені обігрівачами, пристроями для заряджаннями мобільних телефонів, Wi-Fi, інформаційним табло, світильниками. У нашому місті зупинки – це місця здійснення підприємницької діяльності, з відсутністю всього вищеописаного, що не вписується навіть у концепцію «розумного міста».

Картинки по запросу житомир сучасна зупинка
Картинки по запросу житомир сучасна зупинка

Протягом останнього року певні результати у напрямку створення «Smart City» демонструє Житомир. Створення мережі сучасних зупинок, запровадження е-квитка.

Хоча не без проблем, але є динаміка, тим більш позитивна. Нещодавно оприлюднена інформація про уніфікацію усіх сайтів навчальних закладів Житомира шляхом створення єдиного освітнього порталу. В нашому місті теж не завадило б запровадити подібний проект. В дійсності кожен навчальний заклад міста має свій веб-ресурс, але вони створені на безкоштовних платформах, їх відвідуваність говорить сама за себе, це непопулярні ресурси. Мабуть, кожен з батьків хоче отримувати інформацію про своїх дітей, навчальну програму та успішність дитини. Щоденники мають зникнути як пережиток минулого. Кожен з батьків міг би мати особистий кабінет. Відслідковувати шкільне життя дитини, комунікувати на форумах класу з батьками дітей, вчителями та класним керівником.

Зовсім не зайвими було б влаштування муніципальних Wi-Fi точок, для міста це взагалі дрібязкові витрати.

У питаннях сучасного розвитку міст необхідно орієнтуватися у бік Китаю, там більш динамічно розвивається дана концепція і вже готові реальні рішення, які китайці вже запроваджують по світу.

Загалом світова тенденція йде шляхом інформатизації усіх процесів, у наших реаліях це може певним чином зменшити рівень корупції.

Якщо хтось думає, що лише високі зарплати можуть втримати у місті людей які мають намір виїхати за кордон, то припускається помилки. Більшість наших заробітчан повернуться, заробивши грошей, можливо відкриють свою справу. Люди хочуть жити у сучасному просторі, без бюрократій, створення штучних перепон для реалізації їх законних прав та інтересів, отримувати якісні послуги, освіту та медицину. Вони хочуть бути впевненими у завтрашньому дні, але для цього потрібна позитивна поступальна динаміка розвитку міста, у тому числі по реалізації елементів системи "розумного міста". 

3.33 погано
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Достовірність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
З метою недопущення екологічної небезпеки на полігоні твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка, 8 липня в.о. міського голови Оксана Гвозденко видала розпорядження №123(о), яким до 27 липня на полігоні ТПВ встановлено тимчасові обмежувальні заходи. Відтак, заборонено приймання та захоронення побутових відходів без наявності спеціального дозволу з житлових будинків, адміністративних і громадських установ та організацій, підприємств торгівлі та громадсь...
Суспільство
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і прийняв постанову, яка дозволяє виділити МОЗ 5,3 млрд грн. Це кошти з фонду боротьби з COVID-19, які будуть спрямовані на обладнання для відділень екстреної медичної допомоги. Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на засіданні Уряду 08 липня. “Передбачається, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем є Міністерство охорони з...
Суспільство
На базі 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Овруч представники  Управління ДСНС області нагородили грамотою та цінним подарунком 18-річного хлопця, який врятував з річки двох дівчат-підлітків у с. Дівошин Овруцького району. Про героїчний вчинок рятувальники дізналися від вдячної матері однієї із дівчат, сама ж подія сталася 28 червня. Вадим разом із друзями відпочивали того дня на місцевій річці Дзвінка. – Я лежав собі на кладці і бачу, що дівчат...
Новини компаній
Трускавець – всесвітньо відомий бальнеологічний курорт. Сюди з року в рік приїжджають сотні тисяч відпочивальників з різних куточків України та з-за кордону. Місто приваблює людей затишною атмосферою, мальовничою парковою зеленню, розміреними буднями та кришталево чистим гірським повітрям. Що в Трускавці цікавого? Та головне, за чим їдуть сюди люди, - це унікальні джерела трускавецьких лікувальних вод, поміж якими королевою є Нафтуся, - природна вода з орг...
Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ (09.07.2020) Протягом минулої доби у Новоград-Волинській міській ОТГ не зареєстровано нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Разом з тим, на стаціонарне лікування в інфекційне відділення КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» з підозрою на COVID-19 поступив житель Новоград-Волинського району 1956 р.н. У пацієнта відібрано біоматеріал для проведення ПЛР-дослідження та...
Суспільство
У місті Житомирі відбулась церемонія нагородження переможців та дипломантів обласного літературного фестивалю-конкурсу "Обрії душі", який відбувся за підтримки Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА. Здобувачі освіти ЗОШ №10 презентували авторські роботи у номінації "Поезія", отримали дипломи та подарунки від організаторів і спонсорів Фестивалю. Лауреати конкурсу: Запаловська Дарина - "Коли побачила тебе", 10 клас; Лавренчук Олександр - "...
Суспільство
На Житомирщині у 16 школах стартує пілотний проєкт «Якісне харчування – щаслива дитина – здорова нація» Житомирська область стала пілотним регіоном в Україні у новому проєкті «Якісне харчування – щаслива дитина – здорова нація». Так, 16 закладів середньої освіти Житомирщини беруть участь у цьому проєкті. Саме в цих школах будуть створені сучасні їдальні з новою кухонною технікою, новим меню та оновленими залами для харчування школярів.   Обговорення детале...
Кримінал
В одному із магазинів міста Новограда-Волинського у відвідувачки з примірювальної кабінки викрали гаманець з грошима. Правоохоронці розшукали підозрювану та повернули власниці викрадені кошти. Триває досудове розслідування. До місцевого відділу поліції із заявою звернулася 31-річна звягельчанка. Жінка повідомила, що в одному із магазинів райцентру у неї викрали гаманець, в якому знаходилось близько тисячі гривень. На місці події правоохоронці встановили, щ...
Спорт
8 липня 2020 року на міському стадіоні «Авангард» міський Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» управління у справах сім‘ї, молоді,фізичної культури та спорту міської ради організував фізкультурно-оздоровчий захід з легкої атлетики на дистанціях 30,60,100 метрів «Здорова нація» Результати заходу: 1 місце- Дмитренко Руслана 2 місце- Хоменко Катерина 3 місце- Архітюк Владислава Приз за самого активного учасника отримав - Матвійчук Ілля Призери...