• Головна
  • Що буде з селами, які захочуть приєднатися до міста Новограда-Волинського?
11:10, 30 квітня 2018 р.

Що буде з селами, які захочуть приєднатися до міста Новограда-Волинського?

Новоград

Новоград

З 1 травня 2018 року набуде чинності закон, який визнає міста обласного значення спроможними об’єднаними територіальними громадами і дозволяє населеним пунктам добровільно приєднуватися до таких міст без оголошення виборів. Одразу за його прийняттям стали ширитися певні міфи.

Нагадаємо, що місто Новоград-Волинський пішло на крок – об’єднання з прилеглими селами. Наразі триває процес об’єднання з селами Майстрів, Маковиці, Майстрова Воля Майстрівської сільської ради. 

Міф 1. «Все пропало. Село ліквідовується як адміністративна одиниця, а жителі села автоматично стають містянами».

Відповідно до частини 3 ст. 4 ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад», добровільне об’єднання територіальних громад не призводить до зміни статусу населених пунктів як сільської чи міської місцевості. Припиняються лише повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади. Тобто ліквідовується статус юридичної особи, а повноваження міської ради поширюються на територію, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади. Це звичайна процедура, прописана ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Так відбувається і з тими сільськими радами, які вирішили об’єднатися в одну сільську об’єднану територіальну громаду. Законом також визначено, що до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводитимуть, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання.

Міф 2. Село не бачитиме коштів на розвиток інфраструктури

Знову ж таки, керуючись ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» кошти інфраструктурної субвенції, які йдуть з Державного бюджету об’єднаним громадам, розподіляються за чіткою формулою: залежно від кількості сільського населення і площі громади. Кошти прийдуть на вирішення інфраструктурних питань винятково сільської громади: утеплення, ремонтів шкіл, реконструкції дитячих садочків, ремонту доріг, відкриття ЦНАПів, амбулаторій загальної практики сімейної медицини тощо. І не можуть бути використані не за призначенням. Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» велику увагу приділив розвитку саме сільських територій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #громада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...