• Головна
  • Житомирські лікарі врятували 5-річну дівчинку, яку вкусила гадюка
10:41, 4 травня 2018 р.

Житомирські лікарі врятували 5-річну дівчинку, яку вкусила гадюка

Житомирські лікарі врятували 5-річну дівчинку, яку вкусила гадюка

Як завжди, обійшлися без антитоксина, якого в області немає

Лікарі житомирської обласної дитячої лікарні врятували 5-річну Карину Рогузько, яку вкусила гадюка. Сталося це 29 квітня в селі Осівка Ємільчинського району, прямо у дворі будинку, де живе сім'я Каріни.

- Як розповідає сама Карина, вона сиділа на лавці і гойдала ніжками, - розповідає мама Каріни Юлія. - І раптом з квітника виповзла гадюка, кинулася на дитину і вкусила.

Можна припустити, що гойдаючи ніжками дівчинки змія сприйняла як загрозу або здобич.

Спочатку дівчинку відвезли до районної лікарні, звідти перевезли в обласну дитячу.

- Дівчинка поступила з дуже сильним набряком, - розповідає завідувач відділенням інтенсивної терапії Юрій Ніколаєв. - Дуже розпухла права нога, і набряк поширився на область малого тазу. Завдання лікарів - вивести з організму гемолітичну отруту, яка руйнує еритроцити. Ми провели інфузійну терапію та інші необхідні процедури. Зараз дитина відчуває себе нормально, набряк зменшився і незабаром дівчинка зовсім одужає.

Слід зауважити, що вже котрий рік лікарі Житомирщини при лікуванні укусів гадюк змушені обходиться без спеціального антитоксина. Однак смертей поки не було.

Укус гадюки, як повідомляє Вікіпедія, вкрай рідко стає причиною смерті укушенного. Так, наприклад, у Великобританії з 1876 по 2005 рік було зареєстровано всього 14 смертельних випадків, останній з яких відбувся в 1975 році. Тоді, зауважимо, від укусу загинула п'ятирічна дитина.

В якості долікарської допомоги при укусі лікарі рекомендують накласти пов'язку, що давить (але не жме!), Зменшити навантаження на кінцівку, забезпечити рясне пиття. Думки про користь відсмоктування отрути з ранки розділилися: частина фахівців вважає, що при цій процедурі протягом 10-15 хв можна видалити до 30-50% всього отрути, інша вважає її шкідливою, оскільки в кров разом зі слиною може потрапити бактеріальна флора, що викликає гнійне запалення. З неправильних і помилкових способів лікування досі де-не-де застосовують нанесення поперечних розрізів на місце укусу, припікання, накладання джгута, обкладення снігом. Все це нічого, крім шкоди, вкушеному не принесе. Особливо джгут, який перекриває кровотік і забезпечує високу концентрацію отрути в місці укусу.

До лікувальних установ Житомирської області щорічно надходять від 5 до 10 укушених гадюками дітей. Скільки всього жителів області страждає від укусів  змій щорічно достименно невідомо.

Як добре, що в нашому регіоні не водяться кобри, гюрзи і інші смертельно отруйні гади ...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #укус #гадюка #дитина #допомога #лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...