• Головна
  • Як ввести в експлуатацію приватний будинок у 2018 році
17:30, 7 травня 2018 р.

Як ввести в експлуатацію приватний будинок у 2018 році

Будинок

Будинок

Введення в експлуатацію житлового будинку-новобудови підтверджує, що будівля побудована за правилами і придатна для проживання людей.

Ми з'ясували, як діяти власникам завершених новобудов - приватних житлових будинків на ділянках - щоб ввести будинок в експлуатацію.

За правилами статті 32 Закону України №3038-17 «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції від 20.04.2018, збудовані на земельних ділянках одноквартирні житлові будинки віднесені до будівельних об'єктів класу відповідальності СС1.

У статті 39 Закону України №3038-17 зазначено, що прийом в експлуатацію об'єктів завершеного будівництва класу відповідальності СС1 і об'єктів, побудованих на підставі будівельного паспорта, здійснює місцевий орган Державної будівельно-архітектурної інспекції України (ДАБІ). Для цього фахівці відомства реєструють подану забудовником декларацію про готовність об'єкта до експлуатації.

Підготовка документації для введення будинку в експлуатацію

Перед подачею в ДАБІ заяви і декларації про готовність новобудови до експлуатації, забудовник зобов'язаний отримати технічний паспорт об'єкта. Для цього він звертається в місцеве державне чи приватне ліцензоване бюро технічної інвентаризації (БТІ).

Для проведення технічної інвентаризації забудовник подає в БТІ такі документи:

- заяву - документ складається безпосередньо в організації;

- паспорт;

- податковий ідентифікаційний код;

- свідоцтво про право власності на земельну ділянку;

- проектну документацію на будинок - якщо вона була розроблена.

Інспектори БТІ досліджують відповідність вимогам проекту і будівельним нормам, обробляють дані і складають технічний паспорт об'єкта. Цей документ включає опис об'єкта, його технічні характеристики і план. Обов'язковий додаток до технічного паспорту - кваліфікаційний сертифікат фахівця, який провів інвентаризацію.

Складання декларації про готовність об'єкта до експлуатації

Декларація про готовність об'єкта до експлуатації - це стандартний документ, який заявник отримує в місцевому управлінні ДАБІ. Також бланки декларації про готовність до експлуатації закінченого будівництвом доступні на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».

Забудовник заповнює два примірники декларації, переносячи в них дані з технічного паспорта об'єкта.Заповнені екземпляри декларації та комплект супровідних документів забудовник відправляє в ДАБІ.

У комплект документації забудовника повинні входити:

- два примірники заповненої декларації про готовність об'єкта до введення в експлуатацію;

- оригінал технічного паспорта об'єкта, виданий БТІ;

- нотаріально завірена копія документа про право власності або право користуватися земельною ділянкою - договору купівлі-продажу або оренди.

Подати документи в ДАБІ можна:

- через місцевий центр надання адміністративних послуг;

- направивши рекомендованим листом з описом вкладень;

- направивши електронні форми документів, використовуючи електронну систему здійснення дозвільних процедур у будівництві. Ця функція доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Електронні адміністративні послуги».

Фахівці ДАБІ розглядають декларацію забудовника протягом 10-ти робочих днів з моменту її подачі. Датою введення будинку в експлуатацію вважається дата реєстрації декларації. Обов'язковий елемент реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації - запис в технічному паспорті об'єкта «введений в експлуатацію».

Присвоєння адреси приватного будинку

Якщо у будинку раніше не було адреси, забудовник звертається до містобудівного департамент місцевого органу влади з проханням її привласнити. Запит направляють через місцевий центр надання адміністративних послуг. До заяви забудовник докладає такі документи:

- нотаріально завірену копію права власності або права користування земельною ділянкою;

- копію паспорта;

- декларацію про готовність об'єкта до експлуатації;

- копію геодезичної зйомки ділянки;

- копію технічного паспорта об'єкта.

Місцеве містобудівне управління розглядає заяву протягом 15-ти днів і якщо схвалює - готує відповідний наказ. Рішення про присвоєння адреси на основі наказу стверджує місцевий орган влади. Запис про присвоєння нової адреси вноситься до реєстру поштових адрес. Заявник отримує витяг з реєстру в паперовій та електронній формі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ввід #експлуатація #будинок #нерухомість #2018
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...