17:30, 7 травня 2018 р.
Як ввести в експлуатацію приватний будинок у 2018 році
Будинок
Введення в експлуатацію житлового будинку-новобудови підтверджує, що будівля побудована за правилами і придатна для проживання людей.
Ми з'ясували, як діяти власникам завершених новобудов - приватних житлових будинків на ділянках - щоб ввести будинок в експлуатацію.
За правилами статті 32 Закону України №3038-17 «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції від 20.04.2018, збудовані на земельних ділянках одноквартирні житлові будинки віднесені до будівельних об'єктів класу відповідальності СС1.
У статті 39 Закону України №3038-17 зазначено, що прийом в експлуатацію об'єктів завершеного будівництва класу відповідальності СС1 і об'єктів, побудованих на підставі будівельного паспорта, здійснює місцевий орган Державної будівельно-архітектурної інспекції України (ДАБІ). Для цього фахівці відомства реєструють подану забудовником декларацію про готовність об'єкта до експлуатації.
Підготовка документації для введення будинку в експлуатацію
Перед подачею в ДАБІ заяви і декларації про готовність новобудови до експлуатації, забудовник зобов'язаний отримати технічний паспорт об'єкта. Для цього він звертається в місцеве державне чи приватне ліцензоване бюро технічної інвентаризації (БТІ).
Для проведення технічної інвентаризації забудовник подає в БТІ такі документи:
- заяву - документ складається безпосередньо в організації;
- паспорт;
- податковий ідентифікаційний код;
- свідоцтво про право власності на земельну ділянку;
- проектну документацію на будинок - якщо вона була розроблена.
Інспектори БТІ досліджують відповідність вимогам проекту і будівельним нормам, обробляють дані і складають технічний паспорт об'єкта. Цей документ включає опис об'єкта, його технічні характеристики і план. Обов'язковий додаток до технічного паспорту - кваліфікаційний сертифікат фахівця, який провів інвентаризацію.
Складання декларації про готовність об'єкта до експлуатації
Декларація про готовність об'єкта до експлуатації - це стандартний документ, який заявник отримує в місцевому управлінні ДАБІ. Також бланки декларації про готовність до експлуатації закінченого будівництвом доступні на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».
Забудовник заповнює два примірники декларації, переносячи в них дані з технічного паспорта об'єкта.Заповнені екземпляри декларації та комплект супровідних документів забудовник відправляє в ДАБІ.
У комплект документації забудовника повинні входити:
- два примірники заповненої декларації про готовність об'єкта до введення в експлуатацію;
- оригінал технічного паспорта об'єкта, виданий БТІ;
- нотаріально завірена копія документа про право власності або право користуватися земельною ділянкою - договору купівлі-продажу або оренди.
Подати документи в ДАБІ можна:
- через місцевий центр надання адміністративних послуг;
- направивши рекомендованим листом з описом вкладень;
- направивши електронні форми документів, використовуючи електронну систему здійснення дозвільних процедур у будівництві. Ця функція доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Електронні адміністративні послуги».
Фахівці ДАБІ розглядають декларацію забудовника протягом 10-ти робочих днів з моменту її подачі. Датою введення будинку в експлуатацію вважається дата реєстрації декларації. Обов'язковий елемент реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації - запис в технічному паспорті об'єкта «введений в експлуатацію».
Присвоєння адреси приватного будинку
Якщо у будинку раніше не було адреси, забудовник звертається до містобудівного департамент місцевого органу влади з проханням її привласнити. Запит направляють через місцевий центр надання адміністративних послуг. До заяви забудовник докладає такі документи:
- нотаріально завірену копію права власності або права користування земельною ділянкою;
- копію паспорта;
- декларацію про готовність об'єкта до експлуатації;
- копію геодезичної зйомки ділянки;
- копію технічного паспорта об'єкта.
Місцеве містобудівне управління розглядає заяву протягом 15-ти днів і якщо схвалює - готує відповідний наказ. Рішення про присвоєння адреси на основі наказу стверджує місцевий орган влади. Запис про присвоєння нової адреси вноситься до реєстру поштових адрес. Заявник отримує витяг з реєстру в паперовій та електронній формі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:54
Вчора
ТОП новини
Оголошення
10:33, 8 січня
10:28, 2 січня
live comments feed...