• Головна
  • Як українцям будуть нараховувати трудовий стаж
13:37, 25 травня 2018 р.

Як українцям будуть нараховувати трудовий стаж

Як українцям будуть нараховувати трудовий стаж

Для того щоб вийти на заслужену пенсію, українці повинні мати достатній трудовий стаж. Для цього роботодавець повинен робити регулярні відрахування до Пенсійного фонду за кожного свого працівника.

Сьогодні, щоб вийти на пенсію за віком, необхідно мати мінімум 25 років трудового стажу.

Необхідний для виходу на пенсію трудовий стаж буде поступово зростати і в 2028 році буде складати 35 років. Ті, хто не має достатньої кількості страхового стажу, зможуть «докупити» його у держави. В першу чергу це відноситься до тих, хто працює неофіційно, а отже, не платить зі своїх доходів податки до Пенсійного фонду. Серед них чимало заробітчан, які працюють за кордоном.

Щоб купити один рік страхового стажу, доведеться заплатити майже 17 тис. гривень, два роки обійдуться вже в 25 тис. гривень, а п'ять - в 84 тис. гривень. При цьому компенсувати можна не більше 5 трудових років.

Однак ті заробітчани, які справно платять внески до Пенсійного фонду, матимуть право на отримання пенсії в Україні.

Новий закон також передбачає можливість оплатити періоди роботи за кордоном, щоб відновити право на отримання пенсії. Тобто не купувати страховий стаж, а відшкодувати не оплачені за цей час податки. Сьогодні мінімальний внесок з мінімальної зарплати становить 819 гривень на місяць.

«Ми пропонуємо стимулювати заробітчан до добровільного страхування. Ми готові давати субсидію сім'ям, де люди працюють за кордоном, за умови, що вони добровільно застрахуються і заплатять внесок хоча б за 3 місяці », - сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, мінімальний внесок за три місяці становить трохи менше 2,5 тис. гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Українці #пенсія #трудовийстаж #Пенсійнийфонд #заробітчани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...