Сьогодні українці відзначають день журналіста

Сьогодні українці відзначають день журналіста

25 травня 1994 року перший президент України Леонід Макарович Кравчук підписав Указ №251 / 94, який наказував встановити нове "професійне свято працівників засобів масової інформації - День журналіста".

Дата для святкування "Дня журналістів" була вибрана не випадково. Саме сьогодні в Брюсселі Національна спілка журналістів України переважною більшістю голосів була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів - найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

Як День журналіста святкують в світі

Світова практика святкування Міжнародного дня солідарності журналістів почалася в 1958 році. У світовому календарі International Day of Journalists 'Solidarity позначений 8 вересня. Світова журналістська спільнота в цей день особливо намагається всіляко показати рівень свого професіоналізму і захистити таким чином свої права. День 8 вересня обрали тому, що в 1943 році стратили письменника, журналіста Юліуса Фучика, який славився своїми антифашистськими поглядами.

Окремо святкують професійне свято журналісти, що працюють у спортивній сфері - 2 липня. Дата також має історичний символізм - в 1924 році в Парижі запрацювала Міжнародна асоціація спортивної преси.

telegraf.com.ua
Деньжурналіста святкування федерація ЗМІ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі