• Головна
  • АМУ пропонує зменшити термін оприлюднення проектів рішень ОМС до 10 днів
15:26, 3 липня 2018 р.

АМУ пропонує зменшити термін оприлюднення проектів рішень ОМС до 10 днів

АМУ пропонує зменшити термін оприлюднення проектів рішень ОМС до 10 днів

У парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики вже 3 роки знаходиться на розгляді законопроект «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Пропонується зменшити термін оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування. 15 липня 2015 року Комітет рекомендував Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу. Проте протягом тривалого часу законопроект не розглядається.

«Асоціація міст України підтримує прийняття таких змін, оскільки практика застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у частині оприлюднення проектів рішень ОМС не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду вивила низку проблем та зволікання із прийняттям окремих важливих документів», - констатує регіональний консультант з комунікацій проекту «Пульс» Світлана Прокоф’єва.

Зокрема, вона згадує, як працюючи в управлінні по зв’язках з громадськістю у Житомирській міської ради, що здійснювало оприлюднення проектів рішень, із прийняттям закону у 2011 році «додалося» технічної, паперової і не завжди виправданої в часі роботи посадовцям.

«Візьмемо до прикладу підготовку до сесій міської ради. Виконавець готував тест проекту, візував документ і подавав на розгляд комісій, які вносили чи не вносили зміни/правки, підтримували чи ні даний проект, який далі міг потрапити у порядок денний сесії. Закон «Про доступ до публічної інформації» не просто вимагає тривалого строку оприлюднення, він вніс зміни і в порядок підготовки проектів рішень, а, відтак, породив ряд внутрішніх документів, інструкцій, - пояснює фахівець. -  Після візування проект підлягає оприлюдненню на сайті, тому виконавець звертався у прес-службу, спеціалісти якої оприлюднювали проект і ставили про це відмітку на паперовому варіанті документу. А тепер уявіть: у процесі підготовки до сесії даний проект міг змінюватися 5-8 разів, і щоразу текст оновлювався на сайті, а на папері ставилися відмітки про внесення змін та їх оприлюднення».

Світлана Прокоф’єва зізнається, що до нововведень і технічної роботи, якої помітно збільшилося, як і до заповнення нових журналів реєстрації оприлюднення проектів рішень міської ради та виконавчого комітету, звиклися, а от думки, що не всі міські ради, не говорячи про сільські, так пильно виконують вимоги закону, не полишали.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...