• Головна
  • А Ви готові?: У Новограді-Волинському платити по 47 гривень за куб води
14:44, 22 серпня 2018 р.

А Ви готові?: У Новограді-Волинському платити по 47 гривень за куб води

А Ви готові?: У Новограді-Волинському платити по 47 гривень за куб води

21 серпня 2018 року в приміщенні актової зали комунального підприємства міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» відбулись загальні збори трудового колективу підприємства.

Про це повідомляє відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

Основні питання, що піднімались колективом комунального підприємства стосувались погашення заборгованості підприємства за спожиту електроенергію та своєчасність виплати заробітної плати. На початку зборів стало зрозуміло, що працівники комунального підприємства хвилюються за своєчасність отримання заробітної плати, адже підприємству до 29 серпня потрібно сплатити першу частину реструктуризованої заборгованості у розмірі 1,65 млн.грн.

Начальник комунального підприємства міської ради „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“ Алла Левицька повідомила, що відповідно до Постанови КМУ від 14 лютого 2018 р. № 110 Державним бюджетом України передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Відповідно до даної постанови підприємство мало б отримати субвенцію з державного бюджету місцевому бюджету на погашення різниці між фактичною вартістю послуг з централізованого водопостачання та водовідведення 11млн. 600 тис. гривень, проте фінансування не надходить з 2016 року. Окрім цього, підприємство має різних видів кредиторської заборгованості на суму 3 млн. 200 тис. гривень.

Заступник міського голови Анатолій Легенчук прокоментував зазначені цифри: «Виходячи з зазначених даних – підприємство не банкрут. На даний час ми повністю залежимо від Держави. З міського бюджету вже допомагали погасити кредит водоканалу у сумі 5,1 млн. гривень, але на даний час, можливості допомогти немає, так як відсутні надлишки коштів в міському бюджеті».

Також Анатолій Володимирович висловив припущення, що підприємство намагаються перевести у приватну власність, іншими словами - приватизувати. Це припущення викликало шквал обурливих емоцій у працівників підприємства. Проте заступник міського голови заспокоїв колектив, запевнивши, що міська влада цього не допустить.

В чому зійшлись усі сторони обговорення, так це в необхідності встановлення економічно обґрунтованого тарифу, адже враховуючи невиконання Державою постанови КМУ від 14 лютого 2018 р. № 110, підприємство з кожним днем втрачатиме дедалі більше коштів. Прозвучала і сума орієнтованого економічно обґрунтованого тарифу – 47 грн/м3.

Реагуючи на петицію, що нещодавно була підтримана 200-а підписами, працівники закликали ініціаторів провести фінансовий аудит та переконатись в прозорості ведення фінансового обліку на підприємстві.

Трудовий колектив комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» закликав Новоград-Волинську міську раду допомогти у вирішенні проблеми, що виникла.

Заступник міського голови Анатолій Легенчук запропонував скликати позачергову сесію міської ради з метою перерозподілу усіх наявних фінансових активів та спрямувати їх на погашення заборгованості. Для цього в четвер буде скликатися розширене засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та екології.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград #тариф #ціна #вода #борг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...