• Головна
  • Найсучасніші танки світу: Огляд (ФОТО )
20:00, 15 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Найсучасніші танки світу: Огляд (ФОТО )

Leopard 2

Leopard 2

Які бойові танки є кращими в світі? Відповідь на це запитання не може бути однозначною. Однак усі танки, представлені тут, є неймовірно потужними і володіють винятковою руйнівною силою.

Маневрені, потужні і ефективні танки - надійна основа Збройних сил будь-якої країни. Постійна гонка озброєнь, негласно ведеться між передовими країнами світу, зобов'язує конструкторів створювати вдосконалені моделі бойових машин. Кращі танки сучасності - це машини, кожна з яких має унікальні функціями і можливостями.

Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-1

M1A2 Abrams

Розробник: General Dynamics Land Systems

Країна походження: Сполучені Штати Америки

Озброєння: 120-мм гладкоствольна гармата М256

Оригінальний танк М1 з 105-мм нарізною гарматою М68 з довжиною ствола 52 калібру був прийнятий на озброєння в 1980 році. Варіант під позначенням М1А2 був випущений в 1990 році. Як і попередній варіант М1А1 він озброєний 120-мм гладкоствольною гарматою М256, розробленою німецькою компанією Rheinmetall AG для танка Leopard 2; крім того, була інтегрована поліпшена система управління вогнем (СУО) і реалізовані інші доробки. Варіант А2 пройшов ряд удосконалень, які отримали позначення SEP (System Enhancement Package - комплекти для поліпшення системи). Новітнім комплектом Abrams SEP є М1А2 SEPV3, перші серійні машини в варіанті V3 були поставлені в жовтні 2017 року. Проблеми з фінансуванням обмежили розгортання нових варіантів танка в американських збройних силах, як наслідок, у військах залишається велика кількість машин у варіанті М1А2. Це означає, що хоча є варіанти Abrams, здатні відповідати самим просунутим потенційним загрозам, цих машин може і не бути в підрозділах, у яких є шанс зіткнутися з цими загрозами. На першому показі нового варіанту керівник програми з бойових наземним машинам сказав, що «Abrams M1A2 SEPV3 - це великий крок вперед в надійності, бойовій стійкості, захисту і бортовому енергопостачанні, що робить Abrams і наші бронетанкові бригади актуальними на роки вперед. Навіть в умовах фінансових обмежень, які перешкоджають створенню абсолютно нових машин, Abrams M1A2 SEPV3 демонструє те, що ми до цих пір можемо проводити суттєві і затребувані з експлуатаційної точки зору удосконалення ».

Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-2
Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-3

Leopard 2

Розробник: Kraus-Maffei-Wegmann (KMW) Rheinmetall

Країна походження: Німеччина

Озброєння: 120-мм гладкоствольна Rheinmetall L/55

Leopard 2 - це один з найпоширеніших ОБТ в світі. Прийнятий на озброєння в 80-х роках, він безперервно модернізувався і поліпшувався у відповідь на виклики поля бою за рахунок впровадження нових технологій та інноваційних рішень. Широкого визнання танка в світі сприяли не тільки ці ключові поліпшення, але також активне просування модифікацій і модернізацій, які дозволили «налаштувати» його можливості для різних експлуатантів і географічних регіонів. Деякі замовники в останні роки не упустили для себе вигідну можливість придбати танки Leopard з наявності армій країн НАТО. Було розроблено і запропоновано безліч варіантів модернізації танка Leopard 2, в тому числі не тільки компанією Rheinmetall, але і промисловістю країн-замовників цих машин. Німецький Бундесвер повністю оснащений танками стандарту Leopard 2A7V. Нещодавно він також вирішив почати реалізацію програми «Поліпшення бойових можливостей IV» (Kampfwertsleigerung IV, KWS IV). Це дозволить німецькій армії оновити частину свого парку ОБТ до нового стандарту Leopard 2A8 як проміжного рішення до завершення розробки нового танка (Main Ground Combat System або Leopard 3). Варіанти Leopard 2 стоять на озброєнні 18 країн, ще близько шести країн проявили інтерес до покупки нових або надлишкових танків з різних джерел.

Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-4

Leсlerc

Розробник: Nexter (раніше GIAT)

Країна походження: Франція

Озброєння: 120-мм гладкоствольна CN 120-26

Створений в 1991 році танк Leсlerc приніс з собою багато інноваційних елементів, наприклад, бортову інформаційно-керуючу систему, які в даний час зустрічаються мало не в кожній бойовій машині. Основна гармата довжиною 52 калібру (в той час стандартом вважалися стволи довжиною 44 калібру) забезпечує більш високу початкову швидкість і більш настильну траєкторію. У ньому також встановлено автомат заряджання і інтегрована система управління вогнем, яка може вразити шість цілей за 60 секунд з точністю 95%. Спарений кулемет має калібр 12,7 мм. Цей танк першим серед ОБТ був оснащений гідродинамічної підвіскою. Leсlerc в даний час проходить модернізацію, яка включає установку дистанційно керованого модуля озброєння, додаткове бронювання корпусу і башти, нові радіостанції та ІКС SCORPION. Гармата цього танка дозволяє вести вогонь програмованими боєприпасами повітряного підриву. Leсlerc також стоїть на озброєнні армії ОАЕ, яка задіяла його в бойових діях в єменському конфлікті.

Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-5

Challenger 2

Розробник: Vickers Defence Systems (в даний час BAE Systems)

Країна походження: Великобританія

Озброєння: 120-мм нарізна L30A1

Британський ОБТ FV 4034 Challenger 2 є наступником Challenger 1, він був прийнятий на озброєння в 1994 році. Танк стоїть на озброєнні Великобританії і Оману. До того ж до основної 120-мм нарізної гармати установлений спарений з нею 7,62-мм кулемет з ланцюговим приводом L94A1 (ЕХ-34); обидві ці системи є унікальними для ОБТ країн НАТО. Використання нарізної ствола для основної гармати не має аналогів серед сучасних ОБТ. Він був обраний у зв'язку з тим, що британська армія робить акцент на застосуванні бронебійно-фугасних снарядів HESH (High-Explosive Squash Head) поряд з бронебійними опереними підкаліберними снарядами. Ще одна унікальна особливість полягає в тому, що головна зброя веде вогонь снарядами і метальними зарядами, які подаються в камору окремо. Захист забезпечується бронею Chobham другого покоління (відома під позначенням Dorchester) з динамічним захистом і гратчастими екранами, що встановлюються при необхідності. Сталеве днище посилено бронею в рамках проекту модернізації «Streetfighter».

В даний час британське міністерство оборони реалізує проект продовження терміну служби Life Extension Project. В кінці 2016 року воно видало контракти групі під керівництвом Rheinmetall Landsystems і групі, яку очолює компанією BAE Systems, на надання рішення для оціночного етапу. Після прийняття позитивного рішення переможцю може бути виданий контракт на серійне виробництво. Пропозиції включають нові тепловізійний і командирський приціли, модернізовану систему управління вогнем, нові дисплеї, системи з відкритою архітектурою, системи попередження про загрозу і ситуаційної обізнаності. Міністерство оборони уклало контракт з компанією QinetiQ на оцінку систем активного захисту для танка Challenger в рамках свого проекту MEDUSA.

Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-6
Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-7

Merkava

Розробник: MANTAK

Країна походження: Israel

Озброєння: 120-мм гладкоствольна МС253 (М68)

Танк Merkava (іврит, колісниця), розроблений з метою задоволення потреб ізраїльських збройних сил, був прийнятий на озброєння в 1978 році. Встановлений попереду двигун дозволяє використовувати заднє відділення для перевезення боєкомплекту, десанту або поранених. Новітній варіант Merkava IV включає безліч нових технологій, включаючи модернізовану оптико-електронну систему управління вогнем Knight Mark 4 з автоматичним супроводом цілей і поліпшеними телевізійними можливостями, а також розширеними можливостями боротьби з вертольотами. На танку був реалізований ряд заходів щодо зниження теплової сигнатури. Танк Merkava IV також відрізняється композитною бронею місцевої розробки з додатковою модульної захистом. Крім спареного і встановленого на даху 7,62-мм кулеметів танк також озброєний 12,7-мм кулеметом, встановленим на масці основний гармати, крім того, в комплекс озброєння танка входить легкий 60-мм міномет для постановки димової завіси. Merkava Mk4M оснащений КАЗ Trophy ізраїльської розробки з системою попередження про лазерне та радіолокаційне опромінення, яка здатна перехоплювати снаряд / ракету і вказувати на позицію, з якої імовірно був зроблений постріл.

Найсучасніші танки світу: Огляд  (ФОТО ), фото-8

К-2 Black Panther

Розробник: Hyundai Rotem

Країна походження: Республіка Корея

Озброєння: 120-мм гладкоствольна Rheinmetall L/55

Танк К-2 Black Panther був розроблений в Південній Кореї, його конструкція оптимізована для дій у гірській місцевості цієї країни. Танк надійшов на озброєння обмеженою партією в 2014 році, причому на цих танках був встановлений двигун місцевого виробництва. Офіційно ж К2 надійшов на озброєння в 2016 році, тільки тепер на танки був встановлений силовий блок, що складається з вироблених за ліцензією двигуна MTU 883 і трансмісії RENK. Існували плани по виробництву другої партії танків К-2 з силовим блоком потужністю 1500 к.с. Doosan і автоматичною трансмісією місцевої же компанії S&T Dynamics, але виявилося, що трансмісія не відповідає необхідним стандартам надійності, що затримало подальше виробництво до 2019 року. Танки другої партії будуть мати «гібридний» силовий блок, що складається з місцевого двигуна і німецької трансмісії RENK. Танк К-2 також включає ряд унікальних елементів, в тому числі боєприпас збільшеної дальності для ураження зверху KSTAM, відстрілювався з основної гармати (120-мм гармата довжиною 55 калібрів базується на гарматі Rheinmetall L55), гідропневматичну підвіску, яка дозволяє танку «присідати» при веденні вогню, міліметрову РЛС, з'єднану з системою управління вогнем, і спеціальну багатошарову композитну і реактивну броню. Що не змогли розробити місцеві підприємства, було виготовлено за ліцензією або отримано методом зворотного проектування. Корея з великим бажанням експортує свої оборонні системи і, як наслідок, підписала угоду про співпрацю з компанією Otokar по використанню технологій танка К-2 при розробці турецького ОБТ Altay.

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ð±Ð¼ оплоÑ

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ð±Ð¼ оплоÑ

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ð±Ð¼ оплоÑ

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ð±Ð¼ оплоÑ

БМ "Оплот"

Розробник: Харківське конструкторське бюро машинобудування

Країна походження: Україна

Озброєння: 125-мм гладкоствольна КБАЗ

БМ "Оплот" (він же "Оплот-М") - це остання модернізована модифікація танка Т-84 з поліпшеними якостями мобільності і захищеності. 

Танк БМ "Оплот" в базовій версії на даний момент має масу 51 т, управляється екіпажем з 3-х чоловік (механік-водій, навідник і командир), обладнаний дизельним двигуном 6ТД-2Е зі зменшеною димністю і токсичністю вихлопу, і при потужності в 1200 кінських сил має запас ходу 400 км (500 з зовнішніми баками). При цьому він здатний розвивати швидкість 40-45 км / ч по бездоріжжю і 70 км / год по шосе, долати водні перешкоди вбрід глибиною до 1,8 м (з ОПВТ - до 5 м), траншеї шириною 2,85 м і стіни висотою до 1 м. Що стосується озброєння, БМ "Оплот" може похвалитися гладкоствольною гарматою 125-мм, також крім танкових снарядів може стріляти керованими ракетами (зокрема ПТУР "Комбат") з дальністю до 5 км. При цьому боєкомплект українського танка становить 46 снарядів. Що стосується іншого озброєння, БМ "Оплот" також обладнаний двома кулеметами: 12,7-мм зенітним і 7,62-мм вбудованим. Також український танк оснащений комбінованим панорамним тепловізорним прицілом і лазерним далекоміром. БМ "Оплот" має комбіновану протиснарядну броню, активний захист "Варта", динамічний захист у вигляді вбудованої протитандемной броні "Дуплет". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#танк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...